Idealne rozwiązanie na blizny pooperacyjne

Konsekwencją większości zabiegów chirurgicznych są pozostające na naszym ciele blizny. Na skutek nieprawidłowego procesu gojenia może dojść do powstania szpecących znamion, które w efekcie wpływają na naszą samoocenę i obniżone poczucie własnej atrakcyjności.

W poniższym artykule wyjaśnimy Ci, na czym polega laserowe usuwanie blizn oraz podpowiemy, jakie inne metody i zabiegi mogą okazać się skutecznie w walce z niniejszym problemem.

Maść na blizny pooperacyjne i inne domowe sposoby walki z niniejszym problemem

Niestety w większości przypadków, radzenie sobie z problemem blizn pooperacyjnych przy pomocy specjalnych kremów lub maści nie przynosi oczekiwanych efektów. Bardzo rzadko zdarza się, aby znamiona znacząco zmniejszały się, a lekkiej poprawie ulega jedyne ich zaczerwienienie.

Skuteczne usuwanie blizn

Najskuteczniejszym sposobem mającym na celu zniwelowanie szpecących blizn pooperacyjnych okazują się zabiegi specjalistyczne opracowane wraz z rozwojem technologii oraz dziedziny medycyny estetycznej.

Usuwanie blizn laserem

Laser na blizny uchodzi za najskuteczniejszą z metod walki z niniejszym problemem.  Obecnie w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z dwóch zabiegów opartych na wspomnianej technolog.

 • Pierwszym z nich jest zabieg przy pomocy nowoczesnego lasera Palomar Emerge, którego światło dociera w głąb naszej skóry skutecznie niszcząc nieprawidłowe tkanki i prowokując je do prawidłowej regeneracji.
 • Kolejny zabieg przy użyciu lasera Harmony XL pro NIR emitującego światło bliskie podczerwieni wspaniale wpływa na zmniejszenie widoczności blizn pooperacyjnych.

Laserowe usuwane blizn CENA

Cena pierwszego z powyższych zabiegów wynosi około 150 zł za pełen zabieg trwający maksymalnie 60 minut. Koszt jednorazowej terapii przy zastosowaniu lasera Harmony XL pro NIR wynosi około 250 złotych za pełen zabieg trwający około 30 minut.

Laserowe usuwane blizn EFEKTY

Efekty niniejszych zabiegów są zdumiewające. Pierwsze zmiany związane z widocznością blizny pooperacyjnej możemy zauważyć już po pierwszym przebytym zabiegu przy użyciu lasera.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. M0taa pisze:

  Całkowicie zgadzam się z artykułem. Stosowałam już wiele kremów na blizny i żaden nie przynosił nawet najmniejszych efektów.. Jedna z moich koleżanek postanowiła pójść na zabieg laserowy. Miała dość szeroką bliznę na udzie, ale teraz żeby ją zobaczyć trzeba się dobrze przyjrzeć ;d.

 2. Maćka pisze:

  Również korzystałam z zabiegów laserowych usuwania blizn. Rezultaty są rewelacyjne. Miałam blizny potrądzikowe i wszystko pięknie poznikało. Polecam serdecznie tego typu rozwiązanie^^

 3. misia<3 pisze:

  A są jakieś przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn?

  • AlicjaO pisze:

   Na 100% ciąża 😀 i pewnie jakieś choroby przewlekłe. Musisz wejść na stronę danej kliniki medycyny estetycznej i pewnie mają tam wszystko opisane. Ja nadal się zastanawiam nad laserowym usuwaniem blizn. Znajomi polecają mi Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Bardzo sobie chwalą tą klinikę. Jeden z znajomych usunął tam sobie blizny potrądzikowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4