Przyczyny trądziku różowatego

Trądzik różowaty dotyka połowy społeczeństwa. Zazwyczaj ze schorzeniem tym zmagają się kobiety, aczkolwiek jeżeli problem ten dotyka również mężczyzn, to przechodzą oni ten okres dość drastycznie. Otóż zaczerwienienia na twarzy spowodowane trądzikiem różowatym pojawiają się u osób w różnym przedziale wiekowym. Zarówno w okresie dojrzewania, jak i w okresie menopauzy. Czerwone plamki na twarzy wymagają specjalnej pielęgnacji, jeżeli domowe sposoby nie pomagają, to należy wykonać zabieg laseroterapii.

Trądzik różowaty kosmetyki

Używane kosmetyki do makijażu twarzy powinny być w stu procentach mineralne, nie zawierające żadnych związków chemicznych. Gdyż skóra będzie nas piekła, a stadium chorobowe będzie się powiększało. Natomiast jeżeli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji twarzy to najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie szarego mydła oraz maści przeznaczonych do trądziku różowatego. Ważne jest, aby unikać dużej ilości kosmetyków.

Trądzik różowaty przyczyny

Do przyczyn wystąpienia trądziku różowatego zaliczamy:

– promieniowanie UV

– wysoką temperaturę

– spożywanie dużych ilości alkoholu

– roztocza

– stres

– nieodpowiednie kosmetyki

– silne detergenty

– czynniki na podłożu genetycznym

Trądzik różowaty leczenie domowe

Z trądzikiem różowatym możemy sobie poradzić także w zaciszu własnego domu. Wszystko zależy od stadium zaawansowania tej choroby. Aczkolwiek jeżeli krost i zaczerwienień nie mamy bardzo dużo, możemy uporać się z tym problemem bez korzystania z laseroterapii.

Otóż zmieszane płatki owsiane z wodą, które stworzą maskę należy nałożyć na twarz. Maskę taką należy pozostawić na skórze twarzy na około trzydzieści minut. Po tym czasie należy ją spłukać. Płatki owsiane działają przeciwzapalnie. Z kolei zastosowanie lukrecji pomaga zniwelować powstały rumień oraz wspomaga tworzenie zdrowych komórek skóry. Natomiast olejek lawendowy antyseptycznie oraz przeciwzapalnie. Należy nasączyć nim wacik kosmetyczny i delikatnie przecierać nim twarz. Powtórzenia takie należy wykonywać dwa razy w ciągu dnia.

Trądzik różowaty leczenie laserem

Laseroterapia jest jedną z najpopularniejszych metod w leczeniu trądziku różowatego. Wiązka lasera podgrzewa naczynko, powodując jego obkurczenie i zamknięcie. W ten sposób zabieg niweluje na główną przyczynę występowania trądziku różowatego.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 5