Usuwanie tatuaży – nowoczesne metody

Chociaż tatuaże nadal są niezwykle modne i na trwałą ozdobę ciała tego rodzaju decyduje się coraz więcej młodych osób to również coraz więcej pacjentów zgłasza się do gabinetów dermatologicznych celem ich usunięcia. Wpływ na to ma przede wszystkim nieprzemyślana decyzja co do wzoru tatuażu czy niewłaściwej partii ciała, na jakiej ozdoba powstała. Na szczęście, usuwanie tatuażu to dzisiaj nie problem i można to zrobić metodami w pełni skutecznymi i precyzyjnymi. Co więcej, usuwanie tatuażu może teraz przebiegać bez ryzyka powikłań w postaci przebarwień czy blizn.

Metoda skutecznego usuwania tatuażu

Usuwanie nieudanego czy niechcianego już wzoru tatuażu nie musi dzisiaj odbywać się poprzez nałożenie na niego innego barwnika. Istnieją metody, dzięki którym niechcianej pamiątki z lat młodości można całkowicie usunąć, pozostawiając skórę w jej naturalnym kolorycie. Coraz więcej pacjentów decyduje się na laseroterapię i nie ma w tym nic dziwnego bowiem Laser Harmony XL High Power Q Switch Nd: YAG 1064/532 nm nadaje się idealnie do usuwania barwnika na każdym fototypie skóry. Ponadto, metoda ta pozwala już po kilku zabiegach pozbyć się tatuażu.

Proces laserowego usuwania tatuażu polega na wydzielaniu wiązek światła laserowego, które powodują rozbijanie barwnika na bardzo drobne cząsteczki. Całość przebiega w pełni naturalnie poprzez pobudzanie procesów immunologicznych organizmu. Nie da się jednak jednoznacznie określić czasu trwania całościowej terapii, ponieważ ta ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Wiele zależy od fototypu skóry a także użytego do wykonania tatuażu barwnika. Laseroterapia będzie trwała tym dłużej, im głębiej został wprowadzony barwnik. Ważna jest również metoda wykonania tatuażu a nawet sprzęt, jakim został on wykonany.

Jak przygotować się do zabiegu?

Usuwanie tatuaży nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania natomiast istnieje kilka przeciwwskazań, które należy uwzględnić. Z laseroterapii nie mogą korzystać na przykład osoby, które wystawiały swoją skórę na działanie promieni słonecznych – skóra nie może być opalona ani nawet potraktowana samoopalaczem.

Zabieg będą też musiały odłożyć na później kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią. Laseroterapia nie jest tez wskazana dla pacjentów, którzy stosują terapię retinoidami czy lekami światłouczulającymi. Przeciwwskazaniem są również choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca czy świerzb.

Możliwe powikłania po zabiegu

Usuwanie tatuażu laserem jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i z reguły nie wynikają w procesie stosowania laseroterapii jakiekolwiek powikłania. Ryzyko powstania blizn czy przebarwień jest minimalne.

Ewentualne powikłania mogą wynikać jedynie z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry poddanej zabiegom. Po zabiegach laserowych na skórze tworzy się delikatna skorupka dlatego pacjent powinien traktować to miejsce niczym ranę, miejsce narażone na zakażenie bakteryjne. Warto chronić je przed zanieczyszczeniami, nie odrywać strupka i stosować delikatne żele myjące. Strupek należy intensywnie nawilżać, by nie ulegał pękaniu – wtedy mogą pojawić się blizny. Warto również pamiętać, że po zabiegać należy stosować kremy z filtrem UV.

 

 

 

 

5/5 - (1 Głos)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *