Czy warto odwiedzać stomatologa?

Bez względu na to, ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci, powinniśmy raz na jakiś czas, co najmniej raz na pół roku odwiedzać stomatologa. Nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że nasze zęby są zdrowe. Kontrolne wizyty stomatologiczne u Dentysta Gdańsk mogą pomóc we wczesnym wykryciu próchnicy i chorób jamy ustnej, a co za tym idzie, w szybkim wyleczeniu. Zanim jednak wybierzemy się do gabinetu, warto poznać odpowiedzi na kilka pytań.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Każdy lekarz stomatolog posiada odpowiednie wykształcenie, które dało mu kwalifikacje do wykonywania zawodu. Jednak nie każdy ma do tego prawdziwe powołanie i odpowiednie podejście do pacjentów. Czym zatem powinniśmy kierować się przy wyborze dobrego dentysty?

  • doświadczenie zawodowe – im dłużej dentysta wykonuje swój zawód, tym lepiej,
  • rekomendacje innych pacjentów – zasłyszane od znajomych lub znalezione w internecie,
  • wygląd gabinetu – czasami na pierwszy rzut oka widać, czy przestrzegane są wszystkie normy w zakresie higieny,
  • atmosfera – już podczas pierwszej wizyty można ocenić, jak się podczas niej czuliśmy. Nie powinniśmy odczuwać strachu.
  • cennik – warto porównać ceny za usługi oferowane przez specjalistów w naszym mieście. Jednak to nie oznacza, że dobry dentysta musi być droższy.

Znieczulenie u dentysty

Bardzo wielu z nas boi się się wszelkich zabiegów stomatologicznych. Często wizyta u dentysty jest już poprzedzona silnym bólem zęba, dlatego też nie chcemy być narażeni na kolejne cierpienie. Dlatego też bardzo często podawane jest znieczulenie u dentysty. Do najczęściej stosowanych należy tak zwane znieczulenie nasiękowe, które polega na wstrzyknięciu odpowiedniego leku na przykład w dziąsło. Rzadziej stosuje się wstrzyknięcie leku bezpośrednio w nerw, czyli znieczulenie przewodowe. Można też stosować znieczulenie prądem.

Aby podać znieczulenie, stomatolog musi wiedzieć, czy nie mamy do niego żadnych przeciwwskazań. Na przykład znieczulenie u dentysty w ciąży charakteryzuje się podaniem innych leków, które nie powodują obkurczania naczyń krwionośnych.

Dentysta dla dziecka

Prawie każde dziecko odczuwa strach przed dentystą, nawet jeśli nie miało wcześniej nieprzyjemnych wizyt. Warto zadbać o to, żeby w przyszłości syn lub córka nie obawiali się leczenia stomatologicznego i nie unikali dentysty. Dlatego też w żadnym wypadku pierwsza wizyta u dentysty nie powinna być nieprzyjemna, aby nie pozostawić traumy. Stomatolog dziecięcy powinien mieć odpowiednie, ciepłe podejście do dzieci. My natomiast powinnyśmy uspokoić dziecko przed samą wizytą, a po niej pochwalić je za to, że było dzielne. Niejeden dentysta dla dzieci przygotowuje również drobne nagrody za odwagę, na przykład kolorowe naklejki. Dzieci u dentysty wcale nie muszą czuć się zestresowane, wystarczy tylko wybrać dobry gabinet.

Wybielanie zębów u dentysty

Kiedy chcemy rozjaśnić odcień naszych zębów, wybielanie zębów u dentysty na pewno będzie lepszym rozwiązaniem, niż korzystanie z domowych metod, które mogą zniszczyć szkliwo. Dzięki odpowiedniemu zabiegowi można rozjaśnić uśmiech nawet o kilka tonów. A ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? W zależności od metody, ceny mogą zaczynać się już od 300 złotych, a kończyć na ponad 2000 złotych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 43 = 53