Mezoterapia skóry głowy – wsparcie dla osób tracących włosy

Wysokospecjalistyczne zabiegi trychologiczne stają się standardem w dziedzinie przeciwdziałania i leczeniu wypadania włosów. Trycholog zajmuje się diagnostyką chorób włosów, zaleca właściwą pielęgnacje oraz wykonuje różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu zahamować nadmierne wypadanie włosów.

Kim jest trycholog?

Trychologia, jako poddziedzina kosmetologii ściśle współpracuje z dermatologią, aby jak najlepiej określić przyczyny wypadania włosów. W tym celu wykwalifikowany specjalista trycholog wykonuje kierunkowe badanie włosów, które składa się z następujących procedur:

  • Trichoskopia ­– jest to bardzo cenne badanie pozwalające na zobrazowanie powierzchni skóry głowy, stanu łodyg włosowych oraz specyficznego wzoru odrostu włosów. Możliwe jest zbadanie całej powierzchni głowy w krótkim czasie,
  • Trichogramwysoce specyficzne badanie, w którym oceniane są włosy pobrane z różnych okolic głowy. W tym badaniu ocenia się przede wszystkim stan łodyg włosowych oraz mieszków włosowych pod mikroskopem.
  • Badania laboratoryjne – pomocne w określeniu tła hormonalnego, niedoborowego lub zapalnego utraty włosów.

Wypadanie włosów – przyczyny

Najczęstsze przyczyny łysienia występujące w populacji można zestawić w następujący sposób:

  • Łysienie androgenowe,
  • Łysienie telogenowe,
  • Łysienie plackowate,
  • Łysienie na tle niedoborów,
  • Łysienie na tle chorób autoimmunologicznych,
  • Łysienie polekowe.

Najważniejszą z punktu widzenia epidemiologii przyczyną łysienia, jest łysienie androgenowe. Problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn, ale nie omija również kobiet (szczególnie w wieku okołomenopauzalnym). Wypadające włosy nasilają  się głównie w okolicy czołowej oraz czubka głowy – poprzedzone to jest spadkiem objętości, ścieńczeniem oraz miniaturyzacją mieszków włosowych. Za ten stan rzeczy odpowiedzialne są hormony płciowy – DHEA oraz DHT, które osłabiają podatne mieszki włosowe i przyczyniają się do wyłysienia

– mówi ekspert trychologii

Co na wypadanie włosów najlepiej zastosować?

Gdy badanie włosów wykazuje  łysienie androgenowe, stosuje się miejscowo preparaty minoksydylu oraz specjalne szampony. Podobnie wygląda to w innych przyczynach łysienia. Czasami celowe jest zastosowanie farmakoterapii:

  • Steroidów,
  • Cyproteronu lub Finasterydu,
  • Retinoidów.
mezoterapia igłowa

Profesjonalny zabieg u trychologa

Trychologia wykoywana przez gabinety takie jak klinika trychologii Gdynia skupia się przede wszystkim na działaniach zogniskowanych wokół tego, jak wzmocnić włosy. Powszechne jest więc stosowanie różnego rodzaju procedur zabiegowych:

  • Mezoterapia skóry głowy – najczęściej wykonywana przy użyciu igły i strzykawki, niemniej jednak coraz popularniejsze stają się modyfikacje tych metod – np. Dermapen lub Dermojet. Mezoterapia to nic innego, jak wstrzykiwanie w skórę głowy witamin, minerałów, steroidów, leków, biotyny. Jest to bardzo skuteczny zabieg, który cechuje się dużą popularnością.
  • Terapie z osoczem bogatopłytkowym – są one wysoce skuteczne, możliwe jest ich zastosowanie zarówno drogą mezoterapii klasycznej, technik Dermojet i Dermapen. Pobraną od pacjenta krew odwirowuje się, a uzyskane osocze aplikuje się w obręb skóry głowy. Zabieg jest wyjątkowy ze względu na liczne efekty potwierdzone klinicznie oraz wieloprofilowe działanie.
  • Terapia peptydowa Dr Cyj – wysoce skuteczna metoda, która opiera się przede wszystkim na zastosowaniu kompleksów 8-mio i 10-cio aminokwasowych peptydów. Koktajl peptydowo-witaminowy podawany jest najczęściej drogą iniekcji. Udowodniono, że zawarte w preparacie peptydy modyfikują metabolizm komórek mieszków włosowych, stymulują wzrost włosów, poprawiają unaczynienie i hamują szkodliwy wpływ androgenów na mieszki włosowe.
  • Karboksyterapia Reology – jest to metoda działająca we wszelkich podtypach łysienia. Sprawdza się ona ze względu na wieloprofilowe działanie, którego głównym ogniwem jest stymulacja krążenia w obrębie głowy za pomocą stosowania dwutlenku węgla.
Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *