Ostuda – z jakich zabiegów warto skorzystać, gdy się pojawi?
Ostuda jest dość przykrą skazą skórną, która zlokalizowana jest na twarzy. Osoby borykające się z ostudą bardzo często narzekają na to, że ich cera prezentuje się niezdrowo, a przebarwienia dodają im lat. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne zabiegi, dzięki którym uporczywe przebarwienia na skórze staną się tylko niemiłym wspomnieniem.
Ostuda – czy tylko kobiety spodziewające się dziecka walczą z przebarwieniami?
Ostuda jest bez wątpienia dolegliwością, która dotyka przyszłe matki. Nie da się bowiem ukryć, że w organizmie kobiety spodziewającej się dziecka zachodzi prawdziwa burza hormonalna. Gwałtowny wzrost niektórych hormonów doprowadza między innymi do powstania uciążliwych przebarwień na skórze twarzy.
Ostuda ciążowa dotyka rzecz jasna tylko kobiet spodziewających się dziecka. Nie oznacza to jednak, że ciąża jest jedynym czynnikiem odpowiedzialnym za powstanie tej przykrej dolegliwości.
Ostuda powstaje również na skutek:
- nadużywania kąpieli słonecznych,
- nieużywania kremów z filtrem,
- zażywania leków antykoncepcyjnych,
- przyjmowania leków niehormonalnych.
Przeczytaj artykuł eksperta na temat ostudy:
https://drkomorowska.pl/arts/ostuda-czym-jest-i-jak-ja-leczyc/
Mimo, że ostuda to problem, z którym stykają się głównie kobiety, dotykać on może także mężczyzn. Szarawe oraz brązowawe przebarwienia na twarzy z całą pewnością nie prezentują się atrakcyjnie i mogą przysporzyć kompleksów. Dobrze byłoby więc skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej, dzięki którym możemy pozbyć się uciążliwych przebarwień.
Ostuda – leczenie, którym musi zająć się specjalista.
Leczenie ostudy domowymi sposobami nie jest niestety możliwe. Jeśli plamy od słońca są naszą zmorą, lepiej zdecydować się na profesjonalny zabieg. Skorzystać możemy na przykład z zabiegu Harmony. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu lasera frakcyjnego, którego wiązka doprowadza do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Warto wiedzieć, że uszkodzenia te pobudzają skórę do odnowy i produkcji nowych włókien kolagenowych. Przeprowadzenie serii zabiegów może zlikwidować ostudę na stałe.
Ostuda na twarzy może być również wskazaniem do wykonania zabiegów Dermamelan oraz Cosmelan. Zabiegi te wymagają nałożenia na twarz specjalnego preparatu. Osoba, u której wykonywany jest zabieg ma za zadanie zmyć preparat z twarzy po kilku godzinach. Następnie, na twarz trzeba nakładać otrzymany w gabinecie krem. Należy pamiętać o tym, że zabieg Dermamelan wykonywany jest przez specjalistę kosmetologa, ale zabieg Cosmelan musi już przeprowadzić lekarz dermatolog. Na trwałe efekty należy cierpliwie poczekać około trzy miesiące, choć ostuda zacznie zanikać już po około tygodniu.
Ostuda może być również leczona przy pomocy peelingów chemicznych. Specjalista dobiera rodzaj kwasu do potrzeb skóry pacjenta. Posiadacze cer wrażliwych najprawdopodobniej będą mieli wykonany peeling z wykorzystaniem kwasu pirogronowego, podczas gdy posiadacze cer wytrzymałych mogą skorzystać z peelingu kwasem glikolowym.