Depilacja laserowa

Depilacja to jeden z niezbędnych elementów codziennej higieny. Niezależnie od tego, czy jest przeprowadzana za pomocą maszynki, wosku, depilatora elektrycznego czy kremów, zajmuje sporo czasu, a jej efekty są krótkotrwałe. Włosy szybko odrastają i depilację trzeba powtarzać. Pochłania to dużo czasu i pieniędzy, dlatego warto rozważyć skuteczniejszą metodę, jaką jest depilacja laserowa, która pozwala na trwałe usunięcie włosków, co czyni ją opłacalną inwestycją. Środki włożone w koszt depilacji laserowej zwrócą się w postaci pieniędzy zaoszczędzonych na produkty do depilacji. Zyskamy również dużo wolnego czasu, który lepiej przeznaczyć na coś przyjemniejszego niż usuwanie włosków.


Depilacja laserowa – dla kogo?

Ten rodzaj depilacji jest polecany każdemu, kto chce na stałe pozbyć się uciążliwego owłosienia bez względu na to, czy chce je usunąć ze względów estetycznych, czy też medycznych.
Depilacja laserowa jest szczególnie pomocna dla osób, które mają gęste, ciemne i szybko odrastające
owłosienie lub włoski rosnące w nietypowych miejscach, do których trudno dostać się maszynką (np.plecy, pośladki). Warto rozważyć depilację również wtedy, gdy włoski wrastają w skórę lub gdy usuwanie owłosienia stale podrażnia skórę i powoduje zapalenie mieszków włosowych.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezbolesnym, jeśli jest przeprowadzana z użyciem lasera wyposażonego w chłodzącą głowicę. Osoby posiadające bardzo niski próg bólu mogą mimo to doświadczać uczucia dyskomfortu podczas zabiegu, jednak warto go znieść, ponieważ zabieg pozwala uporać się na stałe z problemem owłosienia. Poza tym, są już dostępne lasery, które usuwają włoski w bardzo krótkim czasie, tzn. w ciągu kilku, kilkunastu minut niezależnie od wielkości obszaru ciała. Takie właściwości ma np. laser diodowy.
Działanie lasera polega na tym, że trwale niszczy włoski, ponieważ niszczy ich cebulki. Światło lasera jest pochłaniane melaninę, czyli barwnik włosa, w wyniku czego następuje trwałe uszkodzenie mieszka włosowego. Laser działa tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Podczas depilacji laserowej część włosków jest w fazie wzrostu, a część w fazie uśpienia, dlatego zabieg trzeba powtarzać. Zazwyczaj potrzeba od 4 do 6 zabiegów, podczas których usuwane jest około 95 % owłosienia. Zabiegi powtarza się w odstępie 4-10 tygodni. Aby usunąć pozostałe 5% włosków wystarczy uzupełniająco przeprowadzić jeden zabieg.

Pielęgnacja przed i po zabiegu

Do depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować, zadbać o nawilżenie skóry, stosować depilację tylko zgodnie ze wskazaniami osoby, która przeprowadzi na nas laserowe usuwanie owłosienia, unikać fotouczulających kosmetyków, leków, herbatek i zrezygnować z opalania.
Po przeprowadzonym zabiegu również należy zadbać o pielęgnację skóry, czyli:
– używać delikatnych środków myjących, kremów łagodzących typu Bepanthen, Panthenol;
– unikać gorących kąpieli, sauny i basenu;
– nie stosować kosmetyków zawierających alkohol, który podrażnia skórę;
– nie opalać się i stosować kremy z wysokim filtrem;
– nie używać peelingów przez minimum dwa tygodnie;
– delikatnie osuszać skórę po umyciu, nie pocierać jej mocno ręcznikiem.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa nie może być przeprowadzona:

  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • w czasie stosowania doustnej terapii retinoidami i krócej niż pół roku po jej zakończeniu
  • gdy występują choroby skóry takie jak m.in. niewyleczone infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybiczne, łuszczyca, bielactwo, skłonność do bliznowców i przebarwień
  • gdy skóra jest podrażniona lub ma świeżą opaleniznę.

Depilacja laserowa jest skuteczną metodą trwałego usuwania owłosienia. Warto w nią zainwestować, aby cieszyć się gładką skórą bez włosków i podrażnień. Jeżeli chciałabyś wypróbować jej osobiście, skontaktuj się z nami pod adresem:

Depilacja Laserowa Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − 91 =