Niekontrolowana erekcja

Mimowolny wzwód zdarza się u nastolatków nawet 20 razy dziennie. Nie jest to jednak nic niepokojącego. Nawet u dorosłych mężczyzn niekontrolowana erekcja jest wręcz wskazana. Jeśli jej brak powtarza się co ranek, warto skontaktować się z lekarzem.

Poziom testosteronu, czyli stricte męskiego hormonu, jest najwyższy właśnie rano. To właśnie on, oraz wspomniany w pozostałych naszych tekstach tlenek azotu, odpowiedzialny jest za mimowolną erekcję jeszcze przed obudzeniem. To nic groźnego, a wręcz objaw zdrowia. Każdy mężczyzna powinien mieć erekcję najczęściej pomiędzy godz. 4:00 a 8:00. Indywidualne cechy są tu jednak kluczowe. Zależą od organizmu i stylu życia, ale także diety i częstotliwości oraz pór dnia, w których przyjmujemy płyny. Poranna erekcja powinna jednak pojawiać się mniej więcej o tej samej porze, niezależnie od tego jak późno położyliśmy się spać i czy jesteśmy bardziej lub mniej wyczerpani poprzedzającym dniem lub wieczorem. Zdarza się, że poranny wzwód nie występuje, albo po prostu zostaje przegapiony, czyli po prostu przespany. Jeśli to przypadki incydentalne – nie ma się czym martwić, to całkiem normalne. Jeśli jednak brak wzwodu zaczyna przekształcać się w stały fakt – warto skontaktować się z lekarzem, bo mogą to być początki zaburzeń erekcji.

Niekontrolowana erekcja to jednak nie tylko poranki. Może pojawić się także w ciągu dnia, i to w najmniej oczekiwanych momentach. Wystarczy czasem tylko widok atrakcyjnej kobiety, a nawet jej jeden gest, albo wręcz wyobrażenie. U nastolatków samoistny wzwód zdarza się nawet ponad 20 razy dziennie, czasem zupełnie bez powodu. „Winne” są oczywiście hormony, które buzują podczas okresu dojrzewania. W tym czasie młody organizm cechuje się bowiem dużą zmiennością poziomu testosteronu.

Zdarza się jednak, że niekontrolowany wzwód pojawia się u mężczyzn dorosłych. Bywają to krępujące sytuacje, zwłaszcza jeśli mają miejsce podczas aktywności zawodowej – np. spotkania z klientem, lunchu biznesowego itp. Mogą wręcz prowadzić do braku zaufania – np. dla trenerów, zwłaszcza trenujących młode osoby, czy nauczycieli pracujących z dziećmi. A niekontrolowana erekcja nie musi być reakcją na podniecenie seksualne. Zawstydzająca bywa też erekcja podczas badania lekarskiego. Zdarza się ona np. podczas badania prostaty. Najczęściej takie badanie wykonuje mężczyzna, a erekcja jest naturalną odpowiedzią organizmu na podrażnienie tego gruczołu.

Wraz z wiekiem zagrożenie, że pojawi się niekontrolowana erekcja spada znacznie. Jest to bowiem głównie problem nastolatków. U osób dorosłych niemal zawsze można to wytłumaczyć – bodźcem seksualnym, albo niewyczuwalnymi feromonami. Wielką rolę odgrywają też skojarzenia i wyobraźnia, czasem wręcz podświadomie możemy skojarzyć niektóre sytuacje czy widoki. Poza tym, naprawdę nie ma się czym martwić – zmagający się z zaburzeniami daliby wiele, by pojawiła się u nich nawet nieoczekiwanie…

4.5/5 - (23 Głosy)

Możesz również polubić…

10 komentarzy

 1. Adam, 48 i jeszcze mogę :D pisze:

  Echhhhh – to były czasy jak się miało 20 lat i mogło 8 razy dziennie, a wystarczało tylko zerknąć na kolanko kobitki

 2. Darek, starszy pisze:

  To nie tylko przypadłość młodych. Jak jesteś zdrowy i w pełni sił, to zdarza się również dojrzałym mężczyznom – np. mi 🙂 Dobrze wiedzieć, że to nie jest jakieś zaburzenie tylko normalna oznaka. W zdrowym ciele, zdrowy ruch!

 3. Maras pisze:

  Poranna erekcja jest wręcz najlepsza u mnie. Co ciekawe, jest większa, gdy muszę do łazienki, więc mam podpowiedź: pijcie dużo na noc, gdy macie okazję i czas na poranne obudzenie dziewczyny 🙂

 4. Zmartwiony pisze:

  Mam 30 lat i poranna erekcja to u mnie rzadkość. Wprawdzie póki co nie mam kłopotów ze wzwodem przed i podczas stosunku, ale…

 5. Siwy pisze:

  Wy się nabijacie, ale niekontrolowana erekcja może być sporym problemem. Sam tego wielokrotnie doświadczyłem, a że jestem dość chojnie obdarzony przez naturę to uwierzcie, że naprawdę nikt nie chce mieć takiego wzwodu. Na przykład podczas biznesowego spotkania z ponętną blondynką, której w dodatku jesteś szefem – to wcale nie jest lepsze niż kłopoty z erekcją, bo stawia cię w bardzo dwuznacznej sytuacji i od razu jest podtekst takiego spotkania. A jeśli jeszcze ktoś to zauważy – albo ona opoowie w firmie, że miałeś przy niej niekontrolowaną erekcję – to się robi naprawdę duży kłopot.

 6. Szeryf pisze:

  To się niestety łączy. Według mnie zawsze kłopoty z niekontrolowaną erekcją oznaczają też przedwczesny wytrysk. Jedno i drugie to nie są fakty, którymi można się chwalić i szczycić. Dlatego ograniczam niekontrolowaną erekcję na przykład poprzez intensywne odwracanie uwagi.

 7. Zbity pies pisze:

  33 lata i rano erekcja już niezbyt konkretna. Na szczęście nie wpływa to na jakość wzwodu przy zbliżeniu. Mam nadzieję, że nie jest to pierwszy objaw zbliżających się kłopotów. Bo żadnych używek, nawet kawy nie pijam!

 8. Leather pisze:

  U mnie niekontrolowana erekcja występuje za każdym razem jak zakładam swoje obcisłe skórzane spodnie. Jest to dosyć kłopotliwe ale za to uczucie jakie temu towarzyszy, np. w trakcie chodzenia jest niesamowite. Czasem specjalnie nie zakładam bielizny.

 9. Leather pisze:

  U mnie poranne erekcje to norma. To samo się dzieje jak zakładam swoje obcisłe skórzane spodnie. Ciężko to kontrolować

 10. Ja pisze:

  Hehe, ilu z nas wiele by dało, żeby mieć taką niekontrolowaną erekcję 😀 A prawda jest taka, że stajemy na rzęsach żeby się w ogóle jakakolwiek pojawiła :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *