Depilacja laserowa wąsika – dlaczego jest skuteczna?

Włosy na górnej wardze rzadko kiedy są ozdobą kobiety. Nic dziwnego zatem, że depilacja wąsika laserem, nazywana również epilacją, to zabieg cieszący się rosnącą popularnością.

Włosy, które przestają rosnąć

Sekretem zabiegów laserowych jest niszczenie meszka włosowego. Jest to ten poziom skóry, w którym dochodzi do powstania macierzy, czyli pierwszego stadium rośnięcia włosa. Sposoby takie jak wyrywanie włosów pincetą, woskiem lub depilatorem przynoszą krótkotrwałe rezultaty, ponieważ nie docierają do macierzy i likwidują problem jedynie na powierzchni. W efekcie włosy odrastają, często grubsze i silniejsze. Jedynie depilacja wąsika laserem pozwala pozbyć owłosienia na górnej wardze na długi czas.

Na ile skuteczna jest depilacja laserowa?

Uznaje się, że po kilku sesjach z aktywnymi wiązkami laserowymi, dochodzi do usunięcia 80-90 procent owłosienia. Wiele zależy od tego, w jakiej fazie rozwoju znajdują się poszczególne włosy. Trwałemu usunięciu można poddać jedynie te, które dopiero zaczynają wzrastać, czyli włosy znajdujące się w tak zwanej fazie anagenu. Dlatego zabiegi laserowe powinny być powtarzane w odstępach czasowych przez przynajmniej jeden miesiąc, dopóty nie zostanie usunięte niemal całe owłosienie w pierwszej fazie rozwojowej.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa wąsika jest przede wszystkim efektywna i pozwala zapomnieć o problemie zbędnego owłosienia na wiele miesięcy. Jest to oszczędność czasu, niekiedy i pieniędzy, jeśli do tej pory depilacja była przeprowadzana za pomocą specjalistycznych kremów do depilacji. Włosy po usunięciu laserowym wyrastają bardzo wolno, do tego są zdecydowanie jaśniejsze i cieńsza.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.