Kawa ogranicza zaburzenia erekcji

Kawa ogranicza zaburzenia erekcji

Naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego w Houston przekonują, że picie kawy znacznie ogranicza kłopoty ze wzwodem. – Mężczyźni pijący kawę, problemy z erekcją mogą uznać wyłącznie za niedotyczącą nich teorię – czytamy na łamach prestiżowego periodyku Newsmax Health.

Według badaczy zawdzięczają to przede wszystkim zawartej w kawie kofeinie. Przeciętny kubek ma ok. 100 mg. kofeiny. Jeszcze więcej jest jej w kawie z ekspresu, która średnio zawiera 140 mg. kofeiny w każdym kubku. Kofeinę znajdziemy też w herbacie i coca-coli. Herbata to średnio 75 mg. kofeiny, a jedna puszka coli to przeciętnie 40 mg. kofeiny.

Ilość kawy ograniczająca kłopoty z erekcją

Ile więc kawy trzeba pić, żeby kłopoty z erekcją były tylko wspomnieniem? Naukowcy z Houston postanowili to policzyć. Przebadali grupę mężczyzn, którzy pili kawę, a także tych, którzy od tej używki stronili. Okazało się, że mężczyźni, który pili od 85 mg do 170 mg kofeiny dziennie byli o 42 proc. mniej narażeni na zaburzenia erekcji od mężczyzn, którzy w ogóle nie spożywali kofeiny. Większa dawka kofeiny wcale nie jest jednak lepsza. Mężczyźni pijący od 171 mg do 303 mg kofeiny dziennie byli już o 39 proc. mniej narażeni na kłopoty z erekcją, niż grupa kontrolna, która jej nie spożywała.

Co ciekawe, picie kawy pomaga na problemy z erekcją nawet u osób, które z innych przyczyn są w grupie ryzyka, zagrożonej problemami ze wzwodem. Np. z powodu sporego nadciśnienia, nadwagi czy otyłości. Wystarczy jeden kubek kawy dziennie, by kofeina pomogła w pełnym wzwodzie. Jedyną chorobą, która ogranicza do minimum szanse na pełną erekcję po kofeinie jest zaawansowana cukrzyca.

Jak kofeina działa na wzwód?

Jak działa kofeina i co sprawia, że tak dobrze spisuje się w walce z kłopotami z erekcją? Według amerykańskich badaczy rozluźnia naczynka krwionośne w ciałach jamistych penisa, co pozwala na szybszy przepływ krwi i jej większą ilość, dopływającą do prącia. Wyniki dokładnego badania 4 tys. mężczyzn okazały się jednoznaczne – kofeina działa wręcz jak afrodyzjak.

To jednak nie wszystkie jej właściwości. Picie kawy w umiarkowanych ilościach (czyli do dwóch filiżanek dziennie), obniża też ryzyko zawału serca, a także cukrzycy typu 2, raka skóry czy demencji i zawału serca. W kawie jest też sporo zdrowych przeciwutleniaczy i substancji roślinnych.

4.6/5 - (11 Głosów)

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. tata pisze:

    No z tą kawą to bym nie przesadzał. Bo co chwilę pojawiają się całkowicie sprzeczne badania, które mówią zupełnie co innego. Ale to, że kawa pozytywnie wpływa na zdrowie i silną erekcję to fakt. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach – nie można przesadzić.

  2. toplibido pisze:

    Ja od siebie mogę polecić łososia, awokado lub ostrygi. Świetnie wpływają na poprawę erekcji i to przede wszystkim długodystansowo. Z kawą mam takie doświadczenie, że działa chwilowo, ale nie wiem czy można oczekiwać permanentnych zmian..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *