Kawa ogranicza zaburzenia erekcji

Kawa ogranicza zaburzenia erekcji

Naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego w Houston przekonują, że picie kawy znacznie ogranicza kłopoty ze wzwodem. – Mężczyźni pijący kawę, problemy z erekcją mogą uznać wyłącznie za niedotyczącą nich teorię – czytamy na łamach prestiżowego periodyku Newsmax Health.

Według badaczy zawdzięczają to przede wszystkim zawartej w kawie kofeinie. Przeciętny kubek ma ok. 100 mg. kofeiny. Jeszcze więcej jest jej w kawie z ekspresu, która średnio zawiera 140 mg. kofeiny w każdym kubku. Kofeinę znajdziemy też w herbacie i coca-coli. Herbata to średnio 75 mg. kofeiny, a jedna puszka coli to przeciętnie 40 mg. kofeiny.

Ilość kawy ograniczająca kłopoty z erekcją

Ile więc kawy trzeba pić, żeby kłopoty z erekcją były tylko wspomnieniem? Naukowcy z Houston postanowili to policzyć. Przebadali grupę mężczyzn, którzy pili kawę, a także tych, którzy od tej używki stronili. Okazało się, że mężczyźni, który pili od 85 mg do 170 mg kofeiny dziennie byli o 42 proc. mniej narażeni na zaburzenia erekcji od mężczyzn, którzy w ogóle nie spożywali kofeiny. Większa dawka kofeiny wcale nie jest jednak lepsza. Mężczyźni pijący od 171 mg do 303 mg kofeiny dziennie byli już o 39 proc. mniej narażeni na kłopoty z erekcją, niż grupa kontrolna, która jej nie spożywała.

Co ciekawe, picie kawy pomaga na problemy z erekcją nawet u osób, które z innych przyczyn są w grupie ryzyka, zagrożonej problemami ze wzwodem. Np. z powodu sporego nadciśnienia, nadwagi czy otyłości. Wystarczy jeden kubek kawy dziennie, by kofeina pomogła w pełnym wzwodzie. Jedyną chorobą, która ogranicza do minimum szanse na pełną erekcję po kofeinie jest zaawansowana cukrzyca.

Jak kofeina działa na wzwód?

Jak działa kofeina i co sprawia, że tak dobrze spisuje się w walce z kłopotami z erekcją? Według amerykańskich badaczy rozluźnia naczynka krwionośne w ciałach jamistych penisa, co pozwala na szybszy przepływ krwi i jej większą ilość, dopływającą do prącia. Wyniki dokładnego badania 4 tys. mężczyzn okazały się jednoznaczne – kofeina działa wręcz jak afrodyzjak.

To jednak nie wszystkie jej właściwości. Picie kawy w umiarkowanych ilościach (czyli do dwóch filiżanek dziennie), obniża też ryzyko zawału serca, a także cukrzycy typu 2, raka skóry czy demencji i zawału serca. W kawie jest też sporo zdrowych przeciwutleniaczy i substancji roślinnych.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. tata pisze:

    No z tą kawą to bym nie przesadzał. Bo co chwilę pojawiają się całkowicie sprzeczne badania, które mówią zupełnie co innego. Ale to, że kawa pozytywnie wpływa na zdrowie i silną erekcję to fakt. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach – nie można przesadzić.

  2. toplibido pisze:

    Ja od siebie mogę polecić łososia, awokado lub ostrygi. Świetnie wpływają na poprawę erekcji i to przede wszystkim długodystansowo. Z kawą mam takie doświadczenie, że działa chwilowo, ale nie wiem czy można oczekiwać permanentnych zmian..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

84 + = 88