Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki nie może być mylone z odchudzaniem. Chociaż wiele pielęgnacyjnych metod z tego zakresu rzeczywiście wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej to nie mogą być one jedyną formą zrzucania zbędnych kilogramów.

O modelowaniu sylwetki możemy mówić wtedy, gdy pacjent chce nie tylko zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową, ale przede wszystkim zmieniać proporcje całego ciała lub jego poszczególnych partii. Z zabiegów, dzięki którym jest to możliwe mogą więc korzystać zarówno osoby borykające się ze zbędnymi kilogramami jak i te szczupłe, których waga jest prawidłowa.

Jak przebiega proces modelowania sylwetki?

Przede wszystkim konieczna jest wizyta kwalifikująca do zabiegów. To właśnie podczas niej dermatolog ocenia stan skóry i proporcje ciała oraz wskazuje zabiegi, które będą najskuteczniejsze patrząc na indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Pamiętajmy, że chodzi o uwydatnienie atutów figury oraz zamaskowanie jej mankamentów.

W czasie konsultacji realizowane są podstawowe badania, dzięki którym niwelowane są ewentualne przeciwwskazania. Podczas wywiadu lekarz opisuje też przebieg poszczególnego zabiegu, tak by pacjent był w pełni świadomy jego realizacji i możliwych efektów – warto wiedzieć, że modelowanie sylwetki przy wykorzystaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest możliwe tylko wtedy, gdy te wykonywane są seriami. O częstotliwości ich wykonywania oraz odstępach czasowych może decydować jedynie wykwalifikowany lekarz. On również czuwa nad prawidłowym przebiegiem każdego z nich.

Sposoby na modelowanie sylwetki

Pod tym względem to właśnie medycyna estetyczna całkowicie zrewolucjonizowała rynek. Innowacyjne zabiegi są w pełni bezpieczne dla pacjenta, nie powodują żadnych powikłań i nierzadko cechuje je taka sama skuteczność jak w przypadku wykonywania inwazyjnych operacji plastycznych przy użyciu skalpela. Niewątpliwą zaletą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest jednak fakt, iż każdy z nich trwa od kilku do kilkunastu minut i odbywa się w pełnym komforcie dla pacjenta. Co więcej, nie wymaga on żadnej rekonwalescencji i zaraz po wizycie w gabinecie dermatologicznym bądź klinice medycyny estetycznej może powrócić do dotychczasowej aktywności.

Do najbardziej popularnych zabiegów, dzięki którym można modelować sylwetkę zalicza się laseroterapia laserem Harmony XL NIR bądź Adivive, karboksyterapia, lipoliza iniekcyjna, miostymulacja, zabiegi Dermapenem czy nici liftingujące. Ich dobór zależy od partii ciała, którą chce się zmieniać oraz indywidualnych preferencji i stanu zdrowia pacjenta. Niejednokrotnie stosuje się terapię łączoną, czyli taką podczas której realizuje się zabiegi różnego rodzaju – wtedy efekty są jeszcze lepsze i widać je szybciej.

Za pomoc w napisaniu artykułu, dziekujemy:

Clinica Cosmetologica Gdańsk - Salon kosmetologii profesjonalnej

5/5 - (2 Głosy)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *