Depilacja laserowa laserem Vectus

Depilacja laserowa jest realizowana za pomocą lasera Vectus i lasera Light Sheer Duet. W tym artykule przedstawimy różnice pomiędzy tymi laserami, ponieważ pacjencji mają bardzo często problem, który laser jest tak naprawdę najlepszy.

Laser Vectus oraz Light Sheer Duet został opracowany przez tych samych twórców. Należy podkreślić, że laser Vectus jest udoskonaloną wersją lasera Light Sheer Duet. Oba lasery zostaną porównane w następujących kategoriach:

 • bezpieczeństwo
 • skuteczność
 • komfort
 • szybkość

Bezpieczeństwo

Laser Vectus wyposażony został w czytnik melaniny Skintel. Jest jedynym urządzeniem, które daje 100% bezpieczeństwo oraz nie powoduje ryzyka poparzenia. Skintel jest przykładany do skóry pacjenta i następuje zmierzenie poziomu melaniny w skórze. Obecnie tylko Vectus pozwala poprzez system Skintel na idealny dobór parametrów dla każdej skóry. Usuwanie włosów laserem Vectus jest bardzo skuteczne i bezpieczne. W przypadku lasera Light Sheer parametry dobiera kosmetolog, co nie jest zbyt dobre, ponieważ może wystąpić pomyłka w dobrze mocy, a to może spowodować poparzenie pacjenta.

Skuteczność

Laser Vectus posiada lepsze rozłożenie diod w głowicy, co sprawia, że światło dociera do każdego punktu. Wszystko to sprawia, że depilacja laserowa laserem Vectus powoduje usunięcie większej ilości włosków. Depilacja laserowa Light Sheer polega na tym, że światło lasera podczas strzału odbija się od skóry i marnuje aż 80% wiązki lasera. Laserowa depilacja przy pomocy lasera Vectus polega na tym, że impuls w 100% trafia do skóry. Wszystko to powoduje, że efekty z wykorzystaniem właśnie tego lasera są bardzo dobre.

Komfort

Laser Vectus i Light Sheer posiadają system chłodniczy, który ma za zadanie sprawiać pacjentowi komfort w trakcie zabiegu. Light Sheer chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po strzale. Vectus wykorzystuje system Advanced Contact Cooling, który kontroluje temperaturę ciała przed strzałem i po. Dodatkowo kontroluje temperaturę w trakcie trwania całego impulsu. Wszystko to sprawia, że w przypadku lasera Vectus ból jest mniejszy.

Szybkość

Laser Vectus posiada 3 tryby głowicy:

 • ciągły
 • średni
 • wolny

Powoduje to, że zabieg Vectusem jest zdecydowanie krótszy. Depilacja pach trwa około 1 minuty, bikini 15 minut a nogi 40 minut. Zabieg laserem Light Sheer trwa zdecydowanie dłużej.

Usuwanie owłosienia laserem – dla kogo?

Usuwanie owłosienia laserem jest zalecane kobietom i mężczyznom, którzy chcą skutecznie rozwiązać problem zbędnego owłosienia bez względu na kolor skóry oraz włosa.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Depilacja laserowa musi być powtarzana, aby osiągnąć najlepsze skutki. Sugerowana seria zabiegów to od 4-8. Pamiętać należy, że zabiegi powinny być wykonywane z zachowanie odstępu czasowego 4-12 tygodni.

Laserowa depilacja cena.

Jeżeli zadajesz sobie pytanie depilacja laserowa koszt, jaki on jest to należy wiedzieć, że wszystko jest zależne od tego jak cześć ciała będzie poddawana zabiegowi.Przed samym zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja, która jest bezpłatna. Pozwoli to pacjentowi upewnić się, że dany zabieg jest dla niego właściwy. Dokładną cenę pacjent może tylko poprzez bezpośredni kontakt z specjalistą. W przypadku depilacji laserowej brody lub wąski za jeden zabieg możemy zapłacić 149 złotych, a za jeden zabieg depilacji twarzy możemy zapłacić 249 złotych. Podane ceny jest tylko przykładowa.

Depilacja Laserowa – kup pakiet i przekonaj się o jej skuteczności.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa jest zabiegiem po pierwszy w pełni bezpiecznym dla pacjenta. Obecnie tylko laser Vectus oferuje, że zabieg będzie w pełni bezbolesny niż inne rozwiązania w ramach laserowej depilacji. Należy również zaznaczyć, że trwała depilacja jest możliwa poprzez laser Vectus.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy pamiętać o następujących zasadach:

 • dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy zgolić włoski
 • nie należy przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych na tydzień przed zabiegiem
 • tydzień przed zabiegiem nie pijemy ziół o działaniu fototoksycznym i fotoalergicznym
 • nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C w miejscu planowanej depilacji w okresie 4 tygodni przed zabiegiem
 • nie wolno wyrywać włosków pęsetą i depilatorem w okresie 4 tygodni przed zabiegiem.

Depilacja laserowa – opinie

Według ekspertów i pacjentów oba lasery są dobre w celu likwidacji zbędnego owłosienia, ale jednak wszyscy zgodnie podkreślają, że laser Vectus, który jest ulepszeniem lasera Light Sheer jest tym, który pozwala na podjęcie skutecznej walki z owłosieniem.
Depilacja laserowa skutki uboczne.
Po zabiegu możemy spodziewać się zaczerwienień lub delikatnego obrzęku skóry. Stan ten może się utrzymywać kilka godzin po zabiegu, ale maksymalnie 3 dni.

Oparzenia po depilacji laserowej

Laser Light Sheer niesie ze sobą ryzyko oparzenia, ponieważ w przypadku tego lasera kosmetolog musi sam dobrać parametry. Laser Vectus poprzez wykorzystanie systemu Skintel sam dobiera parametry, co jest bardziej bezpieczne dla pacjenta.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. niuniagda pisze:

  Pamietam ze jak bylam na pierwszym zabiegu depilacji (clinica cosmetologica gdansk – polecam, maja dobre promocje) to sie zdziwilam ze laser mial ten czytnik skory, wtedy to mi sie wydawalo takie science fiction 😀

 2. Fionna pisze:

  A czy branie tabletek antykoncepcyjnych ma jakis wplyw na to czy mozna czy nie mozna zrobic zabieg?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 3 =