Higiena a hemoroidy

Hemoroidy to bardzo popularny i powszechnie występujący problem, który dotyka ludzi w różnym wieku. Oprócz wdrożenia odpowiedniego leczenia niezwykle istotnym elementem walki z tą dolegliwością jest również odpowiednia higiena intymna i przestrzeganie kilku bardzo ważnych zasad.

Hemoroidy to dolegliwość, która wywołuje wiele nieprzyjemnych dolegliwości takich jak swędzenie czy pieczenie, które niestety znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. W związku z tym osoby zmagające się z tą przykrą dolegliwością powinny zwrócić przede wszystkim szczególną uwagę na kilka ważnych kwestii.

Bielizna

Niewskazane jest zakładanie bielizny typu stringi, które są przyczyną powstawania dodatkowych podrażnień okolic odbytu. Należy za to nosić wyłącznie majtki wykonane z naturalnych materiałów jak jedwab czy bawełna, które przepuszczają powietrze i nie powodują występowania dodatkowego dyskomfortu.

Ubiór

Osoby cierpiące na problemy z hemoroidami nie powinny nosić odzieży, która zbyt mocno przylega do ciała w okolicy krocza oraz bioder. Najlepszym rozwiązaniem jest zakładanie przewiewnych sukienek, spódnic oraz spodni o dosyć luźnym kroju.

Papier toaletowy

Papier toaletowy to produkt, po który każda osoba sięga w ciągu dnia nawet kilka razy. Ważne jest zatem to, aby wykonany był z delikatnego tworzywa, aby dodatkowo nie podrażniać okolic odbytu.

Dieta

W diecie powinny dominować przede wszystkim duże ilości warzyw, owoców oraz innych produktów, które zawierają spore ilości błonnika.

Domowe sposoby na hemoroidy

PROCTO VITALE NA HEMOROIDYJeśli nieprzyjemne objawy hemoroidów zaczynają powoli doskwierać, warto zastosować domowe sposoby, aby nieco załagodzić przykre dolegliwości. Bardzo skuteczne są zioła na hemoroidy, w szczególności rumianek oraz kora dębu, z których można przygotowywać nasiadówki lub używać ich naparów do przemywania okolic odbytu.

Jakie są zasady odpowiedniej higieny przy hemoroidach?

Podrażnione okolice odbytu wymagają szczególnej higieny, dlatego osoby narażone na tę dolegliwość nie powinny stosować kąpieli w wannie a jedynie podmywać intymne okolice pod bieżącym strumieniem letniej wody przy użyciu delikatnego płynu przeznaczonego do pielęgnacji intymnych okolic. Niezwykle istotne jest również podmywanie okolic odbytu po każdym procesie wypróżniania, jednak nie należy z tym przesadzać, aby dodatkowo nie podrażniać odbytu. Należy pamiętać o tym, aby krocze delikatnie osuszać bez niepotrzebnego szorowania i tarcia ręcznikiem.

Jeśli natomiast chodzi o kosmetyki do higieny intymnej, to powinny być dobierane dosyć ostrożne, gdyż nie powinny zawierać w swoim składzie drażniących substancji takich jak środki zapachowe czy alkohol. Ważne jest natomiast to, aby w takich produktach znajdowały się składniki o działaniu pielęgnacyjnym, ochronnym oraz łagodzącym podrażnienia jak panthenol, aloes, wyciąg z nagietka oraz rumianku.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Jan Wodnik pisze:

    Najważniejsze to nie drażnić odbytu po tym, jak pokazały się hemoroidy. Bo każde podrażnienie to dodatkowy ból i kłopot każdego dnia. I przede wszystkim im częściej będziemy hemoroidów dotykać, tym trudniej będzie je nam wyleczyć. Lepiej więc odpuścić i po prostu zająć się porządnym leczeniem, a nie wymyślaniem, że jak będziemy przecierać to będzie lepiej i pozbędziemy się hemoroidów.

  2. stricte młody pisze:

    Gdyby ludzie stosowali się restrykcyjnie choćby do całkowicie podstawowych zasad higieny, to nie tylko hemoroidy byłyby dolegliwością, która się praktycznie nie pojawia. Leczenie hemoroidów byłoby niepotrzebne, bo 50% chorób by nie występowało gdybyśmy tylko regularnie myli ręce. A każda choroba to osłabienie organizmu i odporności – na początku oraz generalnie. I stąd się biorą alergie, hemoroidy i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 46 = 51