W jaki sposób rozwija się cellulit i jak temu zapobiec?

Problem lipodystrofii, inaczej cellulitu lub skórki pomarańczowej, dotyka większość kobiet. Powodem jest gospodarka hormonalna sterowana przez estrogeny, a także specyfika kobiecej tkanki tłuszczowej – komórki są w niej oddzielone wąskimi, delikatnymi warstwami tkanki łącznej, które są położone względem siebie równolegle. To właśnie ich wypchnięcie przez powiększające się komórki tłuszczowe daje efekt nierówności, wgłębień i wybrzuszeń, które trapią tak wiele kobiet i zajmują ich myśli, tworząc kompleksy. Warto poznać swojego przeciwnika, zanim zacznie się z nim toczyć walkę – właściwie dobrany krem na cellulit to pojęcie względne w momencie, gdy cellulit różni się między innymi stadiami rozwoju. Zaczyna się zwykle całkiem niewidocznie, dopiero z czasem uwidacznia się i staje coraz bardziej odporny na wszelkie próby usunięcia go z pomocą diety, preparatów oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Jakie są więc etapy rozwoju cellulitu i co należy robić w każdym z nich, żeby pomóc sobie w walce?

Pierwsza, lekka faza

Zaczyna się zwykle od małych bruzd i górek, które stają się widoczne po ściśnięciu ich palcami. To problem jędrności, ale także sygnał o zaczynających się zaburzeniach mikrokrążenia. Kapilary, czyli naczynia włosowate, tracą swoją drożność i komórki nie są odżywione, a zalegający pomiędzy nimi płyn prawidłowo odprowadzany. Warstwa tkanki tłuszczowej zaczyna rosnąć nie ilościowo, a objętościowo.

Czytaj także: Naturalne sposoby na cellulit

W tym stadium jest czas na zmianę diety, a dobre serum ujędrniające, na przykład Vialise, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Stosując je dwa razy dziennie można mieć niemal całkowitą pewność pozbycia się cellulitu oraz zahamowania jego rozwoju. Warto więc zainwestować w ten naturalny specyfik zawierający stężone, wysoce skuteczne substancje ujędrniające skórę. Efekt można zobaczyć już po miesiącu stosowania, jest trwały i osiągnięty z pomocą przyjaznych zdrowiu i bezpiecznych składników.

Cellulit w średnim zaawansowaniu

Vialise na cellulitTo stadium polega na uwidocznieniu się cellulitu nie tylko przy ściskaniu tkanek palcami. Zaczyna on być widoczny, a problemy z krążeniem pogłębiają się. Można go zaobserwować i w pozycji stojącej, i w leżącej, jednak nie powoduje jeszcze bólu.

Na tym etapie konieczne jest wspomaganie krążenia, likwidowanie obrzęków i wzmacnianie naczyń krwionośnych. Krem na cellulit Vialise zawiera mnóstwo roślinnych składników, które wspomagają te procesy – jest tutaj kasztanowiec, ruszczyk, a także rutyna i kwas askorbinowy, a to wszystko w stężeniach powodujących niezwykle szybką poprawę stanu skóry.

Ciężka faza cellulitu

W tej fazie pojawia się ból, nie tylko w trakcie celowego uciskania skórki pomarańczowej, ale też w trakcie chodzenia, siadania czy wykonywania codziennych czynności. Oczywiście najlepiej jest nie dopuścić do takiego stanu – ale można też go leczyć.

Także tutaj serum Vialise potrafi znacznie wspomóc kompleksowe działania na rzecz zmniejszenia dolegliwości. Zwłaszcza jego składniki zmniejszające obrzęki i ułatwiające odprowadzanie limfy zalegającej w przestrzeniach międzykomórkowych odpowiadają za niesienie ulgi i stopniowe redukowanie zmian. Należy jednak połączyć serum ujędrniające z dietą i ćwiczeniami, żeby nie dopuścić do ostatniej, chorobliwej fazy cellulitu, która znacznie utrudnia życie.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. szafka nocna pisze:

    Jędrna skóra staje się powoli synonimem statusu społecznego. Zauważcie, że w nowym pokoleniu nie ma już np. biznesmenów, którzy mają nadwagę. Młodzi i bogaci muszą być też piękni. Bez tego nikt ich do towarzystwa nie wpuści. Dlatego warto o siebie dbać nie tylko ze względu na zdrowie i samopoczucie, ale też… kasę.

    • Iwcia pisze:

      No wszystko prawda, ale zastanawiam się jaka jest kolejność. Bo w przypadku dziewczyn wiadomo – wystarczy, że będą młode i ładne i mogą aspirować do towarzystwa. Co innego, gdy są brzydkie i mają cellulit 😉 Ale na poważnie to pewnie najpierw się ma pieniądze, a później łatwo pozbyć się cellulitu, zrobić sobie ząbki i inne rzeczy, operacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1