Medyczne wskazania do obrzezania

Obrzezanie jest zabiegiem chirurgicznym niezwykle popularnym w wielu kręgach kulturowych. Najczęściej wykonuje je się z powodów religijnych, aczkolwiek pojawia się bardzo dużo medycznym przesłanek do wykonania tego zabiegu. Nie da się ukryć- obrzezanie znane jest nad od stuleci i jest to jeden z najdawniejszych zabiegów chirurgicznych. W jakich sytuacjach obrzezanie jest niezbędne dla naszego zdrowia i normalnego funkcjonowania.
Stulejka

Najwięcej mówi się o obrzezaniu w kontekście stulejki. Stulejka to problem wielu mężczyzn. Najczęściej u dorosłych mężczyzn stulejka pojawia się w przypadku nieodpowiedniego dbania o higienę penisa. Może to być utrudnione, gdy nie jesteśmy obrzezani, ale szczególnie wtedy powinniśmy bardzo zwracać uwagę na higienę. Zapalenia związane z stulejką lubią powracać, dlatego bardzo często jest to niewyrównana walka. Zaawansowana stulejka może nawet uniemożliwić współżycie i niestety sprawić dużo bólu. Obrzezanie wyklucza problem ze stulejką i pozwala na łatwiejsze utrzymanie higieny.

Wrzód weneryczny

To kolejna bardzo bolesna dolegliwość, tym razem związana z chorobą weneryczną. Pojawia się owrzodzenie na napletku i żołędzi, które uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Nieleczony wrzód weneryczny może doprowadzić nas do wielu skutków ubocznych, dlatego nie warto bagatelizować tego problemu.

Załupek

Objawia się niemożliwością ściągnięcia napletka na żołądź penisa. W rezultacie prowadzi do pieczenia i krwawienia w czasie oddawania moczu, obrzęku, niedotlenienia tkanek, a nawet trudności z oddawaniem moczu.

Zbyt długi napletek

Ta wrodzona wada może być bardzo uciążliwa w czasie życia seksualnego. Pod takim napletkiem gromadzi się dużo wilgoci, co może sprzyjać rozmaitym infekcjom, czy zapaleniom. Przy zbyt długim napletku pojawiają się także problemy z utrzymaniem higieny.

Zbyt krótkie wędzidełko

Takie wędzidełko samoistnie często ulega zerwaniu. Przez co powstają liczne zbliznowacenia. Obrzezanie usuwa problem z wędzidełkiem na zawsze!

Zabieg obrzezania

Zabieg obrzezania to nic innego jak zabieg chirurgiczny, który wykonuje urolog. Wycina on zwężoną skórę napletka oraz odpowiednio ją zszywa. Ta prosta czynność pozwala mężczyźnie cieszyć się seksem i codziennością bez obaw o wyżej wymienione problemy. Łatwiejsza staje się także higiena. Do tego penis po obrzezaniu wygląda estetyczniej, niż ten, który nie był obrzezany.

Okazuje się także, że zabieg obrzezania wpływa pozytywnie na naszą aktywność seksualną, dzięki obrzezaniu trudniej zarazić się takimi chorobami jak HIV, czy chorobami wenerycznymi.

Zobacz rownież: Poradnia Urologiczna w Gdańsku – Lifemedica

Pokutuje przekonanie, że obrzezanie robi się tylko ze względów kulturowo-religijnych, jak widać jest to mit. Obrzezanie pomaga przy wielu męskich schorzeniach a jego wykonanie zapobiega licznym dolegliwościom. Warto zainteresować się obrzezaniem, gdy mamy problemy, które zostały wyżej wymienione. Po co się męczyć, jeśli jest na nie szybkie i skuteczne rozwiązanie? Nie da się ukryć, że komfort życia znacząco nam wzrośnie. Koniec problemów z higieną, stulejką i wieloma innymi dolegliwościami!

Artykuł przy współpracy portalu o chorobach układu moczowego – zapraszamy.

5/5 - (1 Głos)

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Ewa pisze:

    Sam zabieg obrzezania nie jest trudny, ani długotrwały, bo dość powiedzieć, że wykonuje się go od wielu lat. Dzięki temu można spokojnie się mu poddać, bo na pewno nic złego się nie stanie, a jako kobieta mogę zagwarantować, że wiele dobrego więc warto namawiać swoich mężów, chłopaków i kochanków na obrzezanie. Zapewniam, że warto!

  2. wenerolog pisze:

    Polecam obrzezanie wszystkim swoim pacjentom, bo dzięki niemu nie tylko znacznie łatwiej zachować higienę osobistą, ale też zdrowie. Praktycznie każda choroba weneryczna, nie mówiąc już o najgroźniejszych wirusach typu HIV, wywołujący AIDS, ma znacznie mniejsze szanse na zarażenie osób, które są po obrzezaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *