Jak łatwo usunąć wągry i zaskórniki

Zaskórniki nazywane powszechnie wągrami. Te niedoskonałości powstałe na skórze pojawiają się gdy gruczoły łojowe produkują zbyt dużą ilość tłuszczu, który jest lepki.  Jest to bolączka większości populacji niezależnie od płci i wieku. Występują w dwóch odmianach. Pierwszą odmianą są zaskórniki czarne a drugą zaskórniki białe. Jedne mają występują w kolorze czarnym, drugie w kolorze białym, tak jak ich nazwy wskazują.

Wielu ludzi zastanawia się jak się pozbyć zaskórników. Jest wiele metod. Należą do nich między innymi:

  • metody domowymi sposobami,
  • zabiegi w salonach kosmetycznych,
  • zabiegi w gabinetach dermatologicznych.

Można pozbywać się ich za pomocą różnych domowych sposobów. Nie zawsze są one jednak skuteczne. Ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, przeznaczonych do rodzaju cery. Można także próbować stosować maseczek na twarz, kremów złuszczających, peelingów. Gdy sposoby domowe zawodzą i nie otrzymujemy pożądanego efektu warto poradzić się kogoś doświadczonego i skorzystać z innych metod dostępnych na rynku.

Jak usunąć zaskórniki i wągry

Usuwanie zaskórników możliwe jest w gabinetach kosmetycznych. Do stosowanych tam metod należą między innymi:

  • złuszczanie kwasem migdałowym,
  • peeling kawitacyjny,
  • oczyszczanie manualne,
  • jonoforeza.

Jak usunąć zaskórniki za pomocą innych metod? Można skorzystać z wizyty w gabinecie dermatologicznym.

Tam można pozbyć się zaskórników dzięki zabiegom takim jak:

  • laser,
  • mikroabrazja,
  • złuszczanie kwasami.

Gdzie można zaobserwować zaskórniki

Zaskórniki na nosie są bardzo powszechne. Tam występują najczęściej. Pojawiają się także dookoła nosa. Zaskórniki na twarzy także są bardzo powszechne. Występują bardzo często. Zaskórniki na policzkach mogą być rozprzestrzenione na całej długości. Mogą znajdować się jeden przy drugim. Zaskórniki na twarzy, policzkach i nosie są najczęściej spotykane i dotyczą największej grupy ludzi. Są widoczne i niejednokrotnie przeszkadzają.

Najrzadziej można zaobserwować zaskórniki na plecach. Są one najrzadziej spotykane i nie są widoczne gołym okiem.

Wyciskanie zaskórników nie jest dobrym i mądrym pomysłem. Tego rodzaju zabiegiem można sobie tylko i wyłącznie zaszkodzić. Nie zaleca się tego robić.

Zaskórniki jak się ich pozbyć? Za pomocą ogólnie dostępnych metod. Gdy te domowe zawodzą, warto skorzystać z pomocy kosmetyczki lub dermatologa. Tam uzyskamy fachową pomoc i zostaniemy poddani odpowiedniemu zabiegowi, który pomoże nam pozbyć się tego krępującego problemu.

Artykuł został dostarczony przez portal medicinemag.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 81 = 88