Rumień – które zabiegi skutecznie go zwalczą?

Żyjemy w czasach gdy piękny wygląd oraz zadbane ciało to priorytet. Ludzie wydają niebagatelne kwoty na poprawę swojego wyglądu. Gabinety medycyny estetycznej wyrastają na każdym rogu dosłownie jak przysłowiowe „Grzyby po deszczu”.

Trudno dziś znaleźć osobę, która nie chciała by czegoś poprawić, dodać odjąć, zmienić… Wśród wielu kompleksów, z którymi się borykamy, istnieją również choroby, których przebieg oraz widoczne objawy bardzo poważnie potrafią podkopać poczucie własnej wartości oraz pewność siebie. Zwłaszcza dotyczy to kobiet choć i panowie nie są wolni od tego problemu. Jedną z głównych i najbardziej popularnych chorób tego typu jest rumień. Często mylony z rumieńcami, jest jednak o wiele poważniejszą przypadłością, której geneza sięga o wiele głębiej i ma dużo gorsze skutki.

Jak wygląda rumień?kobieta z trądzikiem

Rumień powoduje silne zaczerwienienia na twarzy, obejmujące zwłaszcza okolice policzków oraz nosa. Na powierzchni skóry doskonale widoczna jest siateczka rozszerzonych oraz pękniętych naczynek włosowatych. Skóra jest podrażniona, pacjent odczuwa silny dyskomfort na skutek pieczenia i i świądu. Rumień na twarzy w najbardziej zaawansowanej formie może powodować nawet złuszczanie się skóry, co ostatecznie prowadzi do powstawania otwartych, trudnych do zagojenia się ran oraz wymaga hospitalizacji i długotrwałego leczenia ambulatoryjnego. Mimo tych wszystkich strasznych konsekwencji, rumień twarzy można dość szybko i prosto wyleczyć, zwłaszcza w wczesnym stadium choroby.

Laser na leczenie rumienia na twarzy: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumien-na-twarzy/

Rumień na skórze leczy się głównie zabiegami z użyciem laserów o odpowiednio dobranej wiązce światła podczerwonego. Światło lasera pochłaniane jest przez hemoglobinę zawartą w krwi co prowadzi do obkurczania oraz zamakania popękanych naczynek krwionośnych. Taka metoda leczenia gwarantuje trwały efekt oraz gwarancje bezpieczeństwa ponieważ promieniowanie świetlne wytwarzane przez urządzenie oddziałuje tylko i wyłącznie na naczynia krwionośne nie uszkadzając żadnych innych tkanek. Rumień na policzkach to poza oczywistymi względami typowo fizycznymi, zwłaszcza dla pań, spory problem natury estetycznej.

Więcej informacji na temat rumienia znajdziesz tutaj: http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/rumien-na-twarzy/

Zabiegi na rumień twarzy

Rumień twarzy można i należy leczyć tylko i wyłącznie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Wszelkie domowe sposoby leczenia mogą nam jedynie zaszkodzić. Popękane naczynka nie zareagują z równą skutecznością na żadna inną metodę leczenia niż laser. Rumień u dorosłych to choroba, u której źródła leżą najczęściej przebyte infekcje wirusowe lub bakteryjne, ponadto może on być wywoływany przez leki a zwłaszcza antybiotyki.

Do zabiegów wykorzystuje się urządzenia wyposażone w specjalną głowicę laserową takie jak:

 • Laser Harmony XL pro Dye-VL
 • Laser Varilite
 • Laser PRo Yellow

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie, wykwalifikowana kadra medyczna przeprowadzi wywiad oraz szczegółowe badanie kondycji cery, a w oparciu o uzyskane wyniki dobierze odpowiednią metodę leczenia. Nie lecz się sam, zaufaj specjalistom!

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. borra pisze:

  Serio to są jedynie zabiegi, które skutecznie zwalczają rumień? Wierzyć mi się nie chce, że nie ma żadnego dobrego kremu na rumień…

  • 4nowak pisze:

   Z własnego doświadczenia Ci powiem, że samodzielne leczenie rumienia na twarzy są bardzo trudne. Nawet jak już wydaje Ci się, że rumień zniknął to on za kilka miesięcy wróci. Jedynie zabiegi takie jak tutaj opisane są w stanie go bezpowrotnie zwalczyć.

 2. marlena47 pisze:

  Jak czytam o tych zabiegach na rumień i innych to od razu widać, że medycyna się rozwija coraz bardziej. Ciekawe jak w przyszłości będziemy się leczyć na takie przypadłości na rumień na twarzy ^^

 3. poniak pisze:

  Dobrze, że trafiłam na ten artykuł, bo tak to bym się długo domyślała co mnie dopadło. Teraz już wiem, że to rumień i jak go leczyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 3