Laserowe zamykanie naczynek rozwiąże twoje problemy z cerą

Laser - zamukanie naczynekCharakterystyczne pajączki na skórze twarzy, inaczej zwane teleangiektazjami mogą pojawiać się w każdym wieku, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Oczywiście istnieją pewne czynniki, które przyczyniają się do nadmiernej kruchości naczyń włosowatych. Należą do nich:

  • skłonność genetyczna do cery naczynkowej
  • długotrwałe leczenie glikokortykosteroidami
  • zaburzenia hormonalne (zwłaszcza z podwyższonym stężeniem estrogenów)
  • marskość wątroby
  • działanie niskiej oraz wysokiej temperatury

Najczęściej jednak popękane naczynka wiążą się z predyspozycjami genetycznymi do cienkiej i delikatnej skóry. Zazwyczaj pojawiają się one na twarzy w obrębie policzków, brody oraz w okolicy nosa, jednak mogą występować w dowolnym miejscu na ciele, jak na przykład uda. Głównym i wielokrotnie jedynym objawem są widoczne czerwone linie lub charakterystyczny obraz niewielkiej siateczki pojawiającej się nagle na skórze i nie ustępującej z biegiem czasu.

Same popękane lub rozszerzone naczynka nie są groźnym dla zdrowia objawem, jednak w sposób znaczący wpływają na stan psychiczny chorych. Na szczęście istnieją skuteczne metody walki z niechcianymi czerwonymi liniami. Wiele źródeł podaje, że stosowanie kremów i kosmetyków na cerę naczynkową jest w stanie zniwelować problem. Jednak nie jest to do końca prawda i w wielu przypadkach konieczne jest zamykanie naczynek za pomocą specjalistycznych urządzeń. Nie warto jednak odrzucać domowych sposobów, jakim są kremy, gdyż jest to rewelacyjny sposób na wspomaganie terapii podstawowej i utrwalenie jej efektów.

Jakie są skuteczne sposoby na pęknięte naczynko na twarzy?

Nieestetyczne czerwone linie na twarzy pojawiają się zazwyczaj na skutek pęknięcia lub rozszerzenia drobnych naczynek włosowatych. Są one wynikiem nadmiernej kruchości ścian naczyń, co sprawia że nawet nagłe zmiany temperatury mogą doprowadzić do powstania opisywanej zmiany.

Usuwanie pajączków na twarzy jest priorytetowym zadaniem w leczeniu pacjenta ze skórą naczynkową. Do najczęściej stosowanych metod można zaliczyć laser. Wysyłane wiązki światła umożliwiają zamykanie naczynek na twarzy, co doprowadza do zniknięcia nieestetycznych zmian ze skóry.

Bardzo wiele osób ma wątpliwości, czy popękane naczynka na nosie można usuwać laserem. Obawa wiąże się z bliskością oczu i możliwością kontaktu światła lasera z gałką oczną. Jest to nieuzasadniony lęk, gdyż każdy zabieg wykorzystujący laserowe usuwanie naczynek, jest wykonywany przez profesjonalistów z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Usuwanie naczynek w innych częściach ciała

Zaraz po twarzy kolejnym problemem pacjentów z cienką i wrażliwą skórą są popękane naczynka na nogach. Tutaj role patomechaniczną również odgrywa temperatura, jednak częściej popękane naczynka na udach są wynikiem urazu mechanicznego.

Mimo odmiennego umiejscowienia usuwanie naczynek przebiega bardzo podobnie jak na skórze twarzy. Nie ma znaczenia również o wiele większa grubość skóry na nogach. Dzieje się tak dlatego, ponieważ stosując laserowe zamykanie naczynek wiązka światła trafia zawsze na odpowiednią głębokość, by wywołać odpowiedni efekt terapeutyczny. Usuwanie pajączków na nogach nie różni się wiec praktycznie wcale od usuwania zmian na twarzy. Zawsze zalecamy zasięgnięcia się opinii specjalisty z tego rodzaju problemami, można ją np przeczytać tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/laserowe-zamykanie-naczynek/

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisania się do jednej z naszych zaufanych klinik kosmetologicznych na zabiegi te zabiegi:

Clinica Cosmetologica Gdynia – Zamykanie Naczynek
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Telefon: +48 791 600 607

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *