Kamienie kałowe objawy, rozpoznanie i zdjęcia

Kamienie kałowe są coraz częściej spotykaną przypadłością, głównie dlatego, że dużo osób obecnie prowadzi bierny tryb życia. Jest to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które powoduje gromadzenie się w odbytnicy ciężkich do wydalenia drobinek kału, które zwalcza się w 30, 60 albo 120 dni. Przyczyny wystąpienia kamieni mają niekiedy podłoże hormonalne, może im sprzyjać także nieprawidłowa dieta, obfita w produkty powodujące zaparcia i uboga w błonnik. Wiele osób ma także problem z cholesterolem. Jakie zioła w walce z cholesterolem? O tym wkrótce!

Pacjenci chorujący na kamienie kałowe objawy opisują jako niezwykle nieprzyjemne. Pierwszym, dobrze zauważalnym symptomem są uporczywe zaparcia, trwające nawet kilkanaście dni, uniemożliwiające wypróżnienie się. W trakcie intensywnego parcia może pojawić się specyficzna wydzielina o wodnistej konsystencji. Z pomocą przychodzi zioło, które pomoże na wzdęcia. Niektóre objawy świadczące o kamieniach kałowych są bardziej ogólne, mogą być przypisane do wielu innych schorzeń. Należą do nich uporczywe bóle brzucha, pieczenie oraz ból w okolicach odbytu a także wzdęcia, nudności oraz wymioty. Te symptomy niekiedy mylone są z hemoroidami lub zatruciem pokarmowym. Nieleczona choroba może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje, może dojść do wypadnięcia odbytu albo zaawansowanych hemoroidów, a zgromadzone resztki kału, niewydalone we właściwym czasie, mogą doprowadzić do stanów zapalnych jelita grubego (więcej wiadomości o oczyszczaniu tutaj – http://leczeniednymoczanowej.pl/kompendium-zdrowia/ziola-oczyszczajace-jelita/).

Osoby podejrzewające u siebie kamienie kałowe zdjęcia symptomów również powinny obejrzeć, może to pomóc w potwierdzeniu diagnozy. W wielu przypadkach wystarczy dieta na oczyszczanie organizmu. Jednak w przypadku najmniejszych wątpliwości, należy czym prędzej odwiedzić lekarza specjalistę. Gastrolog pozwoli nam odczuć natychmiastową ulgę, zlecając lewatywę z odpowiedniego roztworu. W jej trakcie możliwe będzie skuteczne usunięcie nadprogramowego kału, które przyniesie ogromna ulgę pacjentowi. Zaawansowana forma kamieni może wymagać również interwencji chirurgicznej. Jest to bardzo nieprzyjemna procedura, dlatego w jej trakcie pacjenta poddaje się narkozie, bądź znieczuleniu miejscowemu.

Kamienie kałowe to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Osoby cierpiące na chroniczne zaparcia powinny czym prędzej zasięgnąć porady lekarskiej, aby nie dopuścić do odkładania się resztek kału w odbycie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 23 = 29