Jakie zioła na oczyszczenie jelit?

Zioła są jednym z najbardziej popularnych i skutecznych metod oczyszczania jelita grubego. Są wygodne i łatwe do użycia. Można wybrać pomiędzy wstępnie zmieszanymi preparatami, pojedynczymi ziołami lub kombinacją kilku ziół, aby odmłodzić i przywrócić zdrowie jelit. Zioła były używane od wieków w sposób bezpieczny, pracują nieco wolniej niż enemy lub kolonizatory w detoksykacji ciała, ale z czasem mogą osiągnąć dobre wyniki.

Różne zioła na oczyszczenie jelit wykonują różne działania, a zatem generują różne wyniki, więc ważne jest, aby wiedzieć, jaki cel chce się osiągnąć podczas wyboru produktu ziołowego oczyszczania jelita grubego. Kamienie Kałowe mogą pojawić się w każdym momencie.

Niektóre zioła na oczyszczanie okrężnicy jak Szakłak amerykański działają jak środek przeczyszczający, podczas gdy inne zioła, takie jak mięta pieprzowa stymulują trawienie i perystaltykę jelit. Niektórzy wykonują zabiegi płuczące, które eliminują kał i zapobiegają powstawaniu toksyn, a inne zabijają szkodliwe bakterie i pasożyty. Niektóre zioła rozluźniają stolec i poprawiają działanie mięśni okrężnicy, co powoduje zdrowe i regularne ruchy jelit.

Wiele wstępnie zmieszanych kombinacji zawiera również inne zioła, które pomagają w oczyszczaniu jelit i poprawie funkcjonowania wątroby i nerek (przeczytaj o nich tutaj – http://motywatordietetyczny.pl/2016/05/10-ziol-oczyszczajacych-nerki/). Większość z nich zawiera zioło, które sprzyja przepływowi żółci i stymuluje wątrobę.

Najczęściej stosowane zioła na oczyszczaniu jelit

Szakłak amerykański ( Cascara Sagrada), był używany przez długi czas przez Indian rdzennych, Jest jednym z najbardziej popularnych ziół oczyszczających jelita grube i jest używany dziś. Zawiera związki zwane antrachinonami, które działają, jako ziołowy środek przeczyszczający i wzmacniający napięcie mięśniowe jelita grubego. Silniejsze napięcie mięśniowe powoduje wyeliminowanie zaparć. To zioło pomaga również stymulować wytwarzanie żółci w wątrobie, co pozwala również przyspieszyć usuwanie toksyn z systemu.
Gwiazdnica pospolita (Chickweed), jest używana dla złagodzenia zaparć i czyszczenia okrężnicy. Jest to stosunkowo szybko działające ziele i zwykle powoduje przemieszczenie kału w jelitach w ciągu kilku godzin. Wypłukuje także toksyny i pomaga wzmocnić mięśnie brzucha i jelita grubego, pozwalając zbudować długoterminowy sukces w zapobieganiu zaparć.
Wiąz czerwony (Slippery Elm) to dobre uniwersalne zioło, korzystne dla jelita grubego. Jest bardzo skuteczne zarówno w przypadku zaparć, jak i biegunki. To niesamowite zioło normalizuje stolec, łagodzi, koi i leczy wnętrze jelit.
Senna jest kolejnym silnym ziołowym środkiem przeczyszczającym, działa szybko i skutecznie. To ziele jest zwykle przyjmowane w postaci herbaty, stymuluje skurcze perystaltyczne, przenosząc, więc materię kału do jelita grubego i oczyszczając jelita naturalnie.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.