Kwas hialuronowy jako współczesny eliksir młodości

Kwas hialuronowy – tzw. eliksir młodości, ze względu na swoje silnie nawilżające właściwości znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii.  Jego doskonałe możliwości wiązania włókien kolagenowych i umiejętności wiązania wody sprawia, że dzięki zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym możemy odzyskać jędrną i młoda skórę. W miarę upływu czasu same kosmetyki jednak nie wystarczą, można wówczas zastosować ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, ale tylko w sytuacji, jeśli lekarz dermatolog nie widzi przeciwwskazań.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie w postaci soli sodowej – najwięcej w mazi stawowej. Dzięki temu, że jedna cząsteczka kwasu może wiązać nawet 250 cząsteczek wody, chrząstki stawowe mogą być bardzo sprężyste. Z czasem, organizm człowieka wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego, dlatego nawilżenie skóry się zmniejsza i powstają zmarszczki. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabiegi dające lepsze i bardziej efektowne rezultaty ze względu na to, że kwas zawarty w preparatach, ze względu na dużą budowę cząsteczek może słabo przenikać do wewnątrz skóry i słabiej nawilżać, a wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wygładzenia i nawilżenia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Każde wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym należy powierzyć wykwalifikowanemu lekarzowi posiadającemu certyfikat do wykonywania takich zabiegów. Zabieg może powodować powikłania, dlatego należy zadbać o to, aby oddać się pod opiekę odpowiedniego specjalisty. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest okres ciąży, laktacja, różne infekcje oraz choroby autoimmunologiczne.

Jak wygląda zabieg?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym odbywa się poprzez zastosowanie implantu, tzw. wypełniacza aplikowanego pod skórę, aby uzupełnić braki kolagenu w skórze. Z wiekiem, w wyniku starzenia się skóry, zmniejsza się jej elastyczność, powstają fałdy i zmarszczki, szczególnie widoczne stają się bruzdy nosowe oraz tzw. dolina łez. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym pomaga odzyskać młodszy wygląd. W czasie ok. 40 minut zabiegu lekarz wstrzykuje kwas w postaci żelu. Kwas hialuronowy dzięki swoim właściwościom wiązania wody wypełnia zmarszczkę i wygładza skórę, dzięki czemu można o kilka lat cofnąć upływ czasu widoczny na naszej twarzy. Widoczny efekt daje również wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym. Należy mieć na uwadze fakt, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie składuje wstrzykniętego związku pod skórą, lecz kwas hialuronowy zostaje przez organizm wchłaniany. Dlatego z czasem efekty zabiegu będą się zmniejszać i zabieg należy powtarzać.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje widoczne efekty na ok. 12-15 miesięcy – tyle mniej więcej czasu kwas hialuronowy utrzymuje się pod skórą. Bezpośrednio po zabiegu możemy liczyć się z niewielkim dyskomfortem spowodowanym ukłuciami i rozpieraniem skóry. Może również wystąpić opuchlizna, która nie powinna utrzymywać się dłużej niż dwa dni. Całkowity efekt widoczny jest po ok. 2 tygodniach po zabiegu. Kwas hialuronowy na zmarszczki jest bardzo efektywnym zabiegiem, to skuteczny sposób na utrzymanie efektu młodego wyglądu, naturalnego owalu twarzy i nawilżenia skóry. Po samym zabiegu należy unikać słońca oraz stosować delikatne środki pielęgnacyjne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 26 = 30