Jak szybko pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Jak szybko pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Cellulit to nielubiana przez większość kobiet, nieregularnie rozmieszczona pod skórą tkanka tłuszczowa. Najczęściej dotyka takie części ciała jak pośladki, uda oraz brzuch. Obecnie ponad 75% kobiet zmaga się z tym problemem. Jak więc szybko pozbyć się cellulitu? Aby odpowiedziec na to pytanie warto najpierw zastanowić się nad definicją problemu i jego przyczynami. 

Czym dokładnie jest cellulit i jak powstaje? 

cellulit na cieleSkórka pomarańczowa, bo tak inaczej nazywamy cellulit, powstaje w wyniku nieprawidłowego przepływu krwi i limfy. Skutkiem tej nieprawidłowości jest zbyt małe ukrwienie tkanek tłuszczowych, co nie pozwala na wyregulowanie ich kształtu oraz poprawne położenie pod naszą skórą. Cellulit formuje się fazami, dlatego warto mu przeciwdziałać już kiedy zauważymy pierwsze, minimanle objawy tej przypadłości.

W fazie pierwszej cellulit jak praktycznie niezauważalny, pojawia się dopiero po mocnym uciśnięciu uda lub pośladka – w tym okresie możemy jeszcze dość łatwo odwrócić proces formowania się nieregularnych komórek tłuszczu. Na kolejnym etapie rozwoju jednak, zaczyna być widoczny bez uciskania wybranej partii ciała. Przy następnym stadium rozwoju, skórka pomarańczowe  jest już wyraźnie widoczna, a usunięcie jej sprawia kłopot. Ostatnia postać cellulitu, do której powstania nie warto jest dopuścić, to bardzo wyraźnie widoczne na skórze brudy, które powodują ból. W tym wypadku trzeba udać się na konsultację lekarską.

 

Jakie są przyczyny powstawania pomarańczowej skórki?

Do głównych przyczyn powstawania cellulitu należą:

niewłaściwa dieta

– siedzący tryb życia

rozregulowany układ hormonalny

– problemy z układem krwionośnym

Zobacz też: Balsam na cellulit – Zwalcz Cellulit w prosty i bezpieczny sposób

Jak zwalczać cellulit domowymi sposobami?

Jak już wiemy cellulit, nie ma jednej wyraźnej przyczyny powstawania, dlatego też znajdziemy równie wiele sposobów na jego eliminację. Do podstawowych działań mających na celu przywrócenie naszej skórze gładkości należą m.in:

– uprawianie sportu, szczególnie gimnastyka dotkniętych pomarańczową skórką partii ciała. Ruch działa pobudzająco na układ krwionośny i limfatyczny, co pobudza tkanki do prawidłowego funkcjonowania, a co za tym idzie do metabolizowania chorych, zdeformowanych komórek tłuszczu.

– masaże i peelingi. W tej kwestii również mamy szeroki wybór dostępnych  środków. Peeling na cellulit powinien zawierać drobnoziarniste elementy ścierne, dobrze więc sprawdzi się w tym przypadku kawa lub kryształki cukru. Warto też wykonywać intensywne masaże w rejonie miejsca zajętego cellulitem. Takie działanie również przyspieszy przepływ krwi i proces usuwania z organizmy nagromadzonych toksyn, które mogą być przyczyną naszej bolączki.

– Domowe maski na cellulit. Jeżeli chodzi o maskę na cellulit to świetnie działa domowa maseczka cynamonowa lub imbirowa. Wystarczy tylko zmieszać suszoną mieszankę przyprawy z ujędrniającym balsamem do ciała i mamy gotowy przepis na wygładzoną skórę.

Kremy na cellulit, ze względu na zawarte w nich składniki aktywne również dobrze sprawdzają się w walce z cellulitem. Można spróbować  wykonać  je w domu, jednak jeżeli chcemy szybko pozbyć się problemu dobrze jest kupić profesjonalny preparat.

Jaki krem na cellulit jest dobry?

Skuteczny preparat na cellulit powinien zawierać dużą dawkę składników aktywnych, między innymi wyciągów z ziół, owoców i innych roślin. Dobrze również aby był naturalny i nie zawierał sztucznych barwników i innych chemicznych dodatków. Dobrym wyborem w tej kwestii jest krem marki VIALISE, który jest przykładem preparatu w 100% naturalnego. Opinie klientek, które skorzystały z tego produktu są dowodem na jego skuteczność. Krem VIALISE zawiera między innymi ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z bylicy boże drzewko, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, wyciągi z alg, kofeinę, rutynę oraz  kwas askorbionowy. Wszystkei te składniki sprawiają, że  preparat VIALISE naprawdę działa wygładzająco na skórę. Aktywne wyciągi z roślin pomagają organizmowi w usówaniu nagromadzonych toksyn  oraz tonizują skórę. Ważną informacją jest również to, że krem VIALISE mogą stosować również ooby z wrażliwą skórą. Wszystko to jest możliwe ze względu na 100% skład magicznego kremu, jakim jest VIALIE.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *