Oliwa z oliwek na erekcję

O pozytywnym wpływie na zdrowie oliwy z oliwek słyszał niemal każdy. Ale z pewnością mało kto łączy dobre efekty jej spożywania ze… wzwodem. Po badaniach naukowców z Aten okazało się jednak, że dodanie oliwy z oliwek do potraw znacząco wpływa na to jak długo utrzymuje się erekcja.

O oliwie z oliwek słyszeliśmy dotąd w kontekście zdrowej diety, która chroni m.in. przed udarem mózgu czy zawałem serca. Jest też nieodzowna dla osób, które chcą zastąpić niezdrowe jedzenie przez zdrowe tłuszcze, co pomaga choćby w walce z nadwagą. Okazuje się jednak, że ma też wpływ na erekcję.

Greccy naukowcy: oliwa z oliwek na zaburzenia wzwodu

Do takiego wniosku doszli naukowcy z Akademii Medycznej Uniwersytetu w Atenach. W badaniach prowadzonych przez kardiolog Christinę Chrysohoou oraz jej zespół, okazało się, że dodanie 9 lub więcej łyżek stołowych oliwy z oliwek do potraw jedzonych w ciągu tygodnia, może nie tylko wzmocnić erekcję, ale też pomóc w walce z zaburzeniami wzwodu.Badania polegały na obserwacji 660 mężczyzn. Średnia wieku badanych była już nobliwa, bo wyniosła 67 lat. Podzielono ich na grupy. Pierwsza stosowała dietę śródziemnomorską (dużo ryb, orzechów, owoców, warzyw, roślin strączkowych i oliwy z oliwek). Efekty były piorunujące. Częstotliwość zaburzeń wzwodu spadła aż o 40 proc.

Jak to możliwe? Badacze ustalili, że oliwa z oliwek wpływała na podniesienie poziomu testosteronu. To jednak nie wszystko. Oliwa z oliwek poprawiała także pracę układu krążenia. A właśnie on w dużej mierze odpowiada za utrzymanie erekcji poprzez poprawne wypełnienie krwią ciał jamistych w penisie.

Jak długo działa oliwa z oliwek? Jej korzystny wpływ utrzymuje się przez wiele godzin po spożyciu nawet jednej łyżki.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.