Wzmocnienie włosów – skuteczne metody na poprawę kondycji włosów

Wzmocnienie włosów jest niezwykle ważne. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwolą nam cieszyć się pięknymi, zdrowymi oraz lśniącymi włosami latem.

Wzmocnienie włosów – co niszczy nasze włosy

Wzmocnienie włosów jest niezwykle ważne, nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Słabe, wypadające włosy mogą zdradzać liczne choroby rozwijające się w naszym organizmie. Gdy zauważymy niepokojące objawy powinniśmy koniecznie zgłosić się do lekarza. Na kondycję naszych włosów mają wpływ:

 • Pielęgnacja, która nie jest dopasowana do naszego rodzaju włosów,
 • Częste suszenie włosów suszarką,
 • Częste prostowanie włosów,
 • Niskie oraz wysokie temperatury,
 • Nieumiejętne farbowanie włosów,

Jak wzmocnić włosy – zabiegi, które pomogą wzmocnić słabe włosy

Sposobów na zniszczone włosy jest wiele. Niektóre z nich są nam znane, gdyż możemy zastosować je w domu. Co w sytuacji, gdy domowe sposoby okażą się nieskuteczne? Niezwykle pomocny okaże się laser. Jego światło dociera w głąb tkanki, pobudza metabolizm komórkowy i syntezę białek poprawiając w ten sposób kondycję cebulek.

Zobacz przykładowe zdjęcia efektów zabiegów na wzmocnienie włosów: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/

Regeneracja włosów – na czym polega

Regeneracja włosów jest ratunkiem dla suchych i osłabionych włosów. Na rynku dostępne są specjalne ampułki, których zadaniem jest nawilżenie oraz odżywienie włosów. Regeneracja powinna odbywać się pod okiem doświadczonych specjalistów: lekarzy, kosmetologów, trychologów. Próby podjęte w domach mogą przynieść odwrotny skutek i doprowadzić do poważnych uszkodzeń włosa. O tym jak wzmocnić włosy, którą z metod wybrać, powinien zadecydować specjalista.

Przyczyny wypadania włosów

kobieta z grzywką trzyma swój warkoczPrzyczyn wypadania włosów jest wiele. Utrata włosów dotyczy każdego z nas. Dziennie z naszej głowy powinno ubywać od 50 do 100 włosów. Wypadające włosy są czymś normalnym i wynika z procesu starzenia się włosów. Na miejscu wypadającego powinien odrosnąć nowy, zdrowy i silny włos. Problem pojawia się wtedy, gdy wypadających włosów jest znacznie więcej. Wypadanie włosów może być oznaką łysienia (również u kobiet), zmian hormonalnych oraz niedoboru witamin. W takim wypadku koniecznie powinniśmy skonsultować się z trychologiem. Specjalistyczne badania pozwolą na znalezienie przyczyny wypadania włosów oraz wybranie odpowiedniego sposobu pielęgnacji włosów.

Wypadanie włosów nierzadko spowodowane jest długotrwałym stresem oraz zmianami hormonalnymi mogącymi być następstwami różnego rodzaju chorób. Gdy zauważymy niepokojące zmiany, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który pozwoli ustalić przyczyny tego zjawiska i szybko im przeciwdziałać, aby zmiany do których doszło, można było szybko odwrócić.

Przeczytaj o najlepszych zabiegach na wzmocnienie włosów tutaj – http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/najlepsze-zabiegi-wzmocnienie-wlosow/

Niewłaściwie dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów, mogą wpłynąć na ich kondycję. Nadmiar używanych kosmetyków niejednokrotnie zamiast pomóc, szkodzi delikatnym włosom głowy. Codzienne mycie włosów w gorącej wodzie, suszenie suszarką, prostowanie rozgrzaną prostownicą bądź lokówką osłabia włosy. Duże znaczenie na właściwą pracę całego organizmu, w tym włosów wpływa odpowiednia dieta. Nadużywanie alkoholu, palenie papierosów sprawia, iż w organizmie odkładają się liczne toksyny. Spożywanie dużej ilości kawy czy herbaty, wypłukuje z naszego organizmu składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego działania organizmu.

Ponadto przebyte choroby oraz długotrwały stres mogą nasilić proces wypadania włosów. Atopowe zapalenie skóry głowy nasila wypadanie włosów, gdyż mieszki włosowe nie są dobrze zakorzenione w skórze głowy. Ponadto atopowemu zapaleniu skóry głowy towarzyszy intensywne drapanie głowy, co może doprowadzić do łysienia. Czynniki hormonalne oraz skłonności genetyczne mogą być przyczynami wystąpienia łysienia androgenowego. Bywa też tak, iż wpływ na kondycję włosów mają czynniki autoimmunologiczne. W tym przypadku to układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe, uznając je za ,,coś’’ obcego. wraz z upływem czasu na skórze pojawia się stan zapalny, który prowadzi do utraty włosów.

Wypadające włosy – jak zwalczyć wypadanie włosów

Wypadające włosy są powodem do niepokoju. Nie oznacza to jednak, iż nie można przeciwdziałać ich wypadaniu. Istnieje wiele kuracji, które pozwolą wzmocnić włosy, a tym samym zmniejszyć lub zlikwidować przyczyny wypadania włosów.

Zabiegi na wypadające włosy:

 • Mezoterapia igłowa – polecana jest osobom borykającym się z nadmierną utratą włosów oraz łysieniem. Jej celem jest przywrócenie mikrokrążenia skóry głowy, a przy tym pobudzenie cebulek włosów do wzrostu. Polega na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami, których zadaniem jest zahamowanie procesu wypadania włosów. Polecane jest wykonanie serii zabiegów, najczęściej od 4 do 7 wykonywanych co tydzień.
 • Peptydowa Terapia Włosów – jest nowością na rynku. Jej efekty widoczne są po dwóch miesiącach. Metoda ta przyspiesza odrost włosów oraz rewitalizuje mieszki włosowe. Polega na podaniu w formie wkłuć unikalnej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Dawka podana pacjentowi utrzymuje się w skórze do dwóch tygodni po zabiegu, uwalniając składniki odżywcze i poprawiając kondycję włosów.
 • Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem oraz komórkami macierzystymi – polega na wykonaniu mezoterapii własnym osoczem, tzn. podaniu śródskórnym lub podskórnym substancji czynnej. Na skutek wykonania serii zabiegów wypadanie włosów zostaje zahamowane, a cebulki włosa pobudzone są do wzrostu. Wizytę rozpoczyna pobranie krwi od pacjenta, a następnie umieszczenia jej w specjalnej wirówce, która wyodrębni osocze.
5/5 - (5 votes)

Możesz również polubić…

7 komentarzy

 1. natalia pisze:

  Ciągle kombinuję jak wzmocnić włosy domowymi sposobami i jakoś nie daję rady… Już mam dosyć z tymi wypadającymi włosami.

  • mikula pisze:

   To może warto pójść do specjalisty. Czytając poradniki w necie na wzmocnienie włosów to raczej daleko się nie zajdzie. Trzeba zdefiniować czym dokładnie jest problem 😛

 2. Rozi45 pisze:

  O! I za to Was szanuję, że wspomnieliście o przyczynach wypadania włosów, a konkretnie o nadmiernej pielęgnacji. Ludzie ładują tych szamponów i masek na łby i się potem dziwią, że włosy są to tłuste, a to suche, a to takie 😀

 3. Oksana76 pisze:

  Hmmm… jak wypada cenowo taki zabieg u trychologa? Przydałoby mi się wzmocnienie włosów…

  • Paciorek pisze:

   Dobre pytanie, bo nie ma jasnej odpowiedzi. Zależy jaki specjalista i jaki zabieg. Najlepiej pójść po prostu na konsultację, na której dowiesz się jak wzmocnić włosy.

 4. belladona pisze:

  Ah te wypadające włosy… Już różne diety stosowałam i efekty ich były dość kiepsko widoczne… Myślicie, że taki zabieg to dobre rozwiązanie?

  • kisia pisze:

   Czy zabieg na regenerację włosów będzie dobry? Pewnie tak, ale nie rezygnuj z diety. Może Ci to pomóc w otrzymaniu efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.