Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit – czyli skórka pomarańczowa – jest problemem, który dotyka około 80% kobiet. Jest więc pewne, że większość kobiet w swoim życiu szukała porad na temat tego, jak się pozbyć cellulitu. Na szczęście pozbycie się cellulitu jest możliwe, choć wymaga trochę cierpliwości oraz uczęszczania na wybrane zabiegi na cellulit. Jednak można śmiało powiedzieć, że zabiegi te dają o wiele większe efekty, niż stosowanie jakichkolwiek kremów czy maści, które nie mogą dotrzeć tak głęboko, aby poradzić sobie z cellulitem, dlatego warto zainteresować się dokładną ofertą.

Wybrane zabiegi

Najbardziej popularne zabiegi na cellulit to:

 • mezoterapia – w miejsca, na których pojawił się cellulit, lekarz wstrzykuje substancje poprawiające krążenie (np. rutynę czy wyciąg z karczocha) lub przyśpieszające spalanie tłuszczu (np. kofeinę). Najpierw wykonuje się 4 zabiegi – każdy w tygodniowym odstępie od poprzedniego, później już tylko 2 w odstępie czterech tygodni.
 • karboksyterapia – lekarz wprowadza pod skórę dwutlenek węgla za pomocą specjalnego urządzenia. Przyspiesza to spalanie tłuszczu i poprawia metabolizm. Zabieg ten wykonuje się średnio dwa razy w tygodniu przez 6-8 tygodni.
 • cellulipoliza – lekarz wkłuwa w tkankę tłuszczową dwie cienkie igły, między którymi przepuszcza prąd o niskiej częstotliwości. Pod jego wpływem rozszerzają się naczynia, a więc zwiększa się przepływ krwi i poprawia metabolizm. Dzięki temu z komórek znacznie szybciej usuwane są toksyny. Dobrze jest się poddać sześciu zabiegom w tygodniowych odstępach.
 • laserowa redukcja cellulitu – jest to bardzo skuteczna metoda walki z cellulitem, a efekty nieco różnią się od siebie w zależności od tego, jakiego lasera używa dana klinika. Jest tu bowiem do wyboru co najmniej kilka metod leczenia za pomocą lasera. Co ważne, aby widzieć dobre efekty, trzeba powtórzyć zabieg kilka lub kilkanaście razy, lecz to normalne, jeśli chodzi o usuwanie cellulitu. Trzeba pamiętać, że cellulit ma charakter postępowy i jeśli będzie już w bardzo zaawansowanej formie, można mieć trudności z uzyskaniem zupełnie gładkiej skóry.
Rate this post

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. candonaaa pisze:

  Ja korzystam z zabiegów icoone i efekty są w mojej ocenie świetnie. Wystarczy zrobić kilka zabiegów i będziecie zadowolone. Średnio polecam zrobić 5-6, ponieważ dopiero wtedy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki skuteczność zabiegu.

  • dunuta pisze:

   Od dawna zastanawiam się nad tym zabiegiem usunięcia cellulitu. Moja koleżanka poleciła mi ten zabieg.Najlepsze do takich zabiegów są jakieś profesjonalne kliniki medycyny estetycznej zna ktoś jaką?

   • excusha pisze:

    Hmm cellulitu nigdy nie miałam, ale jeśli chodzi o taką klinikę to polecam Clinica Cosmetologica. Usuwałam tam rozstępy. Mają naprawdę profesjonalny sprzęt i myślę, że tam również można wykonać zabiegi usuwania cellulitu:)

 2. ankola32 pisze:

  Walka z cellulitem to totalna masakra .. Jak się troszkę pozbędziesz to zaraz znowu wraca. Chyba będę musiała zacząć biegać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *