Laserowe usuwanie rozstępów

Najczęstszym problemem natury estetycznej jaki dotyka młode mamy są rozstępy, problem ten występuje jednak nie tylko w odniesieniu do efektów ubocznych przebytej ciąży. Często bowiem pojawia się w konsekwencji nagłego przyrostu masy ciała czy gwałtownego rośnięcia. Przyczyną powstawania rozstępów są także wahania poziomu hormonów powodujące zmniejszenie elastyczności skóry. Zawsze jednak pozostawia nieestetyczne, trwałe zmiany na skórze pojawiające się w kilku etapach.


Jaki jest zatem sposób na rozstępy?

Zaleca się stosowanie odpowiedniej profilaktyki wspomagającej walkę z rozstępami  poprzez stosowanie kremów i zabiegów ujędrniających czy przestrzeganie odpowiedniej diety. Wprawdzie zarówno  aktywność  fizyczna jak i wprowadzenie racjonalnej diety poprawia wygląd skóry, niemniej nie usuwa problemu rozstępów. Najczęściej bowiem stosowanie kremów nie przynosi efektów w pozbywaniu się rozstępów wówczas warto sięgnąć po rozwiązania, jakie oferuje medycyna estetyczna.  Niezwykle skutecznym sposobem, po który sięga coraz większa ilość osób zmagających się z tym nieestetycznym problemem skórnym jest laserowe usuwanie rozstępów wówczas gdy inne metody zawiodą i konieczne jest usuwanie rozstępów.

Jak pozbyć się rozstępów gdy zawodzą domowe sposoby?

Wiele osób zmagających się  z tym krępującym problemem zadaje sobie pytanie co na rozstępy? Pierwszym krokiem na drodze pozbywania się rozstępów powinna być konsultacja ze specjalistą, która pomaga zdiagnozować skalę problemu oraz opracować skuteczny sposób przeciwdziałania rozstępom. Dla podjęcia odpowiedniej metody terapii dokonywana jest właściwa klasyfikacja rozstępów pojawiających się w kilku etapach. Na początku występują różowe, fioletowe lub czerwone rozstępy, barwy te oznaczają, że rozstępy dopiero się tworzą i jest to doskonały moment aby przedsięwziąć odpowiednią terapię, polegającą na usuwaniu rozstępów laserem. Znacznie trudniej jest się ich pozbyć gdy zaczynają blednąć aż pojawiają się białe rozstępy. Uszkodzona skóra traci wtedy zdolność łatwiejszej regeneracji, co praktycznie uniemożliwia  przeciwdziałanie drogą naturalną.  Wyeliminowanie ich nie jest niemożliwe, wówczas należy jednak zastosować laserowe usuwanie rozstępów, które pomaga skórze odzyskać odpowiednią równowagę w najbardziej podatnych na powstawanie rozstępów  partiach ciała takich jak brzuch, uda, pośladki, klatka piersiowa i plecy.

Jaki zabieg na rozstępy przyniesie pożądane efekty?

W szerokiej gamie zabiegów dzięki którym można wyeliminować rozstępy występują:

  • laser Palomar Emerge – nieablacyjny laser frakcyjny wnikający w skórę na głębokość 1,5 cm powodując intensywną regenerację włókien skóry. Pacjenci doceniają tę metodę głównie w związku z niedługim okresem rekonwalescencji po zabiegu oraz widocznymi rezultatami.
  • Cellu M6Integral – jest to technika opierająca się na masażu przy wykorzystaniu podciśnienia, wykonywanego za pomocą specjalnego rollera, który pobudza regenerację tkanek.
  • PollogenLegend – urządzenie to działa na czterech poziomach(naskórka, skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz mięśni) przyczyniając się do produkcji znacznych ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pacjenci cenią ten zabieg za intensywną odbudowę skóry.
  • Surgen – stanowi połączenie impulsów elektrycznych z radiofrekwencją.
  • Maximus – jest to również połączenie dwóch technologii trópolarnej fali radiowej z dynamiczną aktywacją mięśni. Walorem zabiegu poza regeneracją włókien kolagenowych i elastyny jest redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa napięcia skóry.
  • Dermapen/ Mezopen – najbardziej precyzyjny z proponowanych zabiegów, umożliwia wykonanie mikronakłuć skóry, aby dostarczyć substancje odżywcze.

Po więcej szczegółów zapraszamy na leczenie rozstępów Gdynia.

Niezależnie od zastosowanej metody w oparci o stosowanie lasera na rozstępy zaleca się profilaktykę w postaci zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia. Niemniej jednak gdy problem ten staje się zbyt uciążliwy jedynym skutecznym sposobem pozostaje usuwanie rozstępów laserem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

88 − 84 =