Trądzik a pielęgnacja cery – krem na trądzik

  • kobieta z cerą

Trądzik na pewno nie jest ludzkim sprzymierzeńcem. Dostarcza problemów, burzy autorytet, obniża atrakcyjność i naszą samoocenę. Na szczęście można sobie z nim radzić!

Charakterystyka trądziku

Trądzik pojawia się jako nieładna wysypka w postaci krost w okolicy twarzy, pleców czy dekoltu. Przyczyn powstawania może być wiele – począwszy od najprostszych – związanych z młodzieńczym wiekiem, gdzie hormony szaleją, a gruczoły łojowe działają na maksymalnych obrotach, a skończywszy na poważnych przyczynach związanych z nieodpowiednim żywieniem czy chorobami.

Trądzik to zaburzenie pracy gruczołów łojowych, które produkują taką ilość łoju, że ten, już nie mieści się nawet w porach. Tworzą się wtedy cysty, zgrubienia, do których chętnie przenikają bakterie czy grzyby, jakie jeszcze bardziej niszczą naszą cerę. Skóra staje się pomarszczona, wysuszona, łuszczy się, swędzi, a krosty odejmują nam uroku osobistego. Tak przynajmniej wygląda kwestia krost, powstałych na skutek zaburzenia typu „trądzik pospolity” (acne vulgaris). Najczęściej dotyczy on osób młodych.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Trądzik na brodzie, trądzik na plecach czy trądzik na policzkach to już zdecydowanie bardziej problematyczna kwestia. Dotyczy nie tylko przejściowych zmian w naszym organizmie, ale ogółu funkcjonowania całego ustroju. By, się go pozbyć należy przede wszystkim zmienić złe nawyki. Może nasza dieta jest zbyt tłusta, albo za dużo w niej cukru? Może za mało śpimy, albo nieprawidłowo funkcjonują nasze narządy? Przyczyn może być od groma, jedne są uleczalne i łatwe w identyfikacji, a inne nieco trudniejsze… Tak czy tak, dopomóc może maść na trądzik typu „Sevolium”. Preparat oparty jest o naturalne składniki, zioła, a właściwie wyciągi z ziół. Nie zawiera sterydów ani środków, jakie mogłyby dodatkowo obciążyć nasz organizm. Działa jedynie powierzchownie i odżywia skórę. Preparat typu Sevolium może być również stosowany w przypadku, gdy pojawi się trądzik w ciąży. Nie wyrządzi najmniejszej szkody ani mamie, ani dziecku.

Trądzik hormonalny jest odpowiedzią na niewłaściwą pracę gruczołów łojowych, regulowanych przez gruczoły wydzielania wewnętrznego. Ma prawo pojawić się w przypadku niektórych chorób czy niedoczynności/ nadczynności np. tarczycy. Można z nim walczyć naturalnymi sposobami. Maść typu Sevolium świetnie się wchłania, łagodzi zmiany, nawilża skórę, dodaje jej sprężystości, jędrności, czyni młodszą wizualnie i promienną. Na dodatek nie obciąża narządów wewnętrznych. Wyciągi z roślin są w pełni bezpieczne.

Typowy drogeryjny krem na trądzik działa na zasadzie wysuszania pryszcza. Czy to dobry pomysł? Hmmm… wysuszenie to raczej drastyczna metoda pozbywania się wyprysku dla skóry, aniżeli pożytek. Często pozostają blizny po trądziku. Są trudne do wyleczenia, a cała terapia jest długotrwała i pozostawia po sobie widoczne zmiany.

Sposoby na usunięcie trądziku

Sposoby na trądzik są naprawdę liczne. W Internecie aż się od nich roi. Tabletki na trądzik są niby dobre, niby działają, ale tak mało się pisze o skutkach ubocznych, które wywołują. Faktem jest, że na wątrobie najbardziej odbija się wszystko co zażywamy. Czy warto zatem szprycować się lekami na trądzik, żeby ładnie wyglądać? Z jednej strony, wygląd, atrakcyjność ważna sprawa, ale z drugiej, zdrowa wątroba, raczej ważniejsza… Istnieje też laser na trądzik, ale czy warto inwestować kilka tysięcy złotych na rzecz zdrowej cery, którą można dostać za niewielką cenę w aptece? Nim zdecydujesz się na jakikolwiek krok, pomyśl o „Sevolium”, które świetnie sobie radzi z tego typu problemami dermatologicznymi.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.