Zabiegi wyszczuplające a kondycja psychiczna

Otyłość jest jednym z głównych problemów dotykającym coraz większą część populacji europejskiej. Tkanka tłuszczowa doprowadza nie tylko do wielu chorób metabolicznych, ale również znacząco wpływa na stan psychiczny i jakość życia osób otyłych. Przeprowadzane badania dowodzą, że ludzie o zwiększonej masie ciała częściej miewają stany depresyjne, są mniej aktywni społecznie i mają większe problemy w znalezieniu partnera życiowego, niż osoby o prawidłowym BMI. Między innymi dlatego psychiatrzy zadali sobie pytanie – jak zredukować tkankę tłuszczową i pomóc pacjentowi zwalczyć depresję?

Pacjenci cierpiący na depresję spowodowaną otyłością i kompleksami na temat własnego ciała najbardziej interesują efekty kosmetyczne wynikające z terapii. Ogólne gubienie kilogramów niejednokrotnie nie przynosi zadowalającego efektu, gdyż depozyty tkanki tłuszczowej utrzymują się na brzuchu, pośladkach lub udach. W tym przypadku jedynie profesjonale modelowanie sylwetki może pomóc uzyskać zadowalającą figurę i poprawić stan psychiczny. 
Redukcja tkanki tłuszczowej nie jest domeną jedynie dietetyki i właściwego żywienia. Odpowiednio dobrany zabieg może znacznie przyśpieszyć efekt terapeutyczny i poprawić znacznie sylwetkę ciała.

Jakie zabiegi odchudzające można zastosować?

W salonach medycyny estetycznej (takich jak zabiegi wyszczuplające Gdańsk) znajdziemy wiele bardzo dobrych zabiegów redukujących tkankę tłuszczową. W modelowaniu sylwetki nie ma sobie równych zabieg Venus Legacy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologi opartej na fali radiowej, polu magnetycznym oraz wielu innych możliwe jest rozbijanie tkanki tłuszczowej dokładnie w miejscach jej największej kumulacji. Efektem zabiegu jest nie tylko wyszczuplanie ud, ale także ujędrnianie skóry, co pomaga m.in. w walce ze skórką pomarańczową.

Patrząc na zabiegi wyszczuplające uda na szczególną uwagę zasługuje Karboksyterapia. Jest to innowacyjny zabieg wykorzystujący w swoim działaniu dwutlenek węgla. Kosmetolog wprowadza podskórnie oraz śródskórnie określoną ilość gazu (CO2), co doprowadza do rozszerzenia naczyń, zwiększenia przepływu krwi oraz przyśpieszeniu metabolizmu. W miejscu iniekcji dochodzi do znacznego wzrostu redukowania tkanki tłuszczowej, zwłaszcza na udach, pośladkach i brzuchu.

Ciekawym rozwiązaniem jest zabieg wyszczuplający Icoone, który wykorzystuje dwa mechanizmy działania na tkankę tłuszczową. Po pierwsze masaż podciśnieniowy, który przyśpiesza metabolizm adipocytów, a także poprawia ukrwienie i elastyczność tkanki. Po drugie laser, który precyzyjnie trafia do miejsca odkładania się tkanki tłuszczowej.

Dobre salony kosmetyczne pomogą dobrać odpowiednie leczenie do twoich potrzeb, niezależnie od tego czy interesują Cię zabiegi wyszczuplające brzuch, uda, czy pośladki. Ważne, że wszystkie konsultacje oferowane są kompletnie za darmo i każdy może z nich skorzystać.

Portal kosmetologiczny

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.