Czym jest cellulit?

Cellulit jest problemem, który dotyka głównie kobiet, u mężczyzn zdarza się on sporadycznie. Nie jest groźny dla życia ani zdrowia, ale jest problemem estetycznym, szczególnie widoczny jest u kobiet z jasną skórą.
Cellulit a cellulitis
Określenie cellulitis czasami jest stosowane zamiennie z określeniem cellulit, ale tak naprawdę są to dwie zupełnie różne rzeczy. Cellulit jest stanem, kiedy tkanka tłuszczowa pod skórą nierównomiernie się rozkłada, co prowadzi do powstania charakterystycznej “skórki pomarańczowej”. Cellulit jest tylko defektem estetycznym. Medyczna nazwa cellulitu to lipodystrofia.

Cellulitis jest za to zapaleniem tkanki łącznej, może być groźny dla zdrowia i życia. Ten stan wywoływany jest przez bakterie. W leczenie stosuje się antybiotyki podawane doustnie oraz dożylnie.

Warto rozróżniać te dwa pojęcia i nie używać ich zamiennie.

U kogo może pojawić się cellulit?
Cellulit pojawia się u kobiet, mężczyźni niezmiernie rzadko mają z nim problem, po okresie dojrzewania. Tak naprawdę waga nie ma nic do znaczenia, bo pojawia się on zarówno u kobiet otyłych, jak i bardzo szczupłych. Zazwyczaj obejmuje on obszar pośladków oraz ud, rzadziej pojawia się na brzuchu, kolanach, sutkach czy ramionach.

Jak się pozbyć cellulitu?
Pozbycie się cellulitu jest możliwe, ale nie jest proste. Wymaga ono działania na różnych płaszczyznach.

Przede wszystkim – zdrowy tryb życia i zdrowa dieta! Regularne posiłki, unikanie nadmiaru soli i smażonych potraw, regularny ruch i przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpływają na ogólny stan organizmu, pomagają także zwalczyć cellulit. Wiele kobiet, które mają cellulit, mają także problemy z zatrzymywaniem wody przez organizm, co prowadzi do obrzęków tkanek podskórnych. Zaleca się więc unikanie soli (na dobrą sprawę można prawie zrezygnować z dosalania posiłków, gdyż średnio spożywamy kilka razy więcej soli, niż powinniśmy) oraz picie oczyszczających herbatek. Doskonale sprawdzają się herbaty z żurawiny, pokrzywy oraz czystka.

Vialise na cellulitKrem na cellulit i masaże. Poznaj dobry krem antycellulitowy
Wspomaganiem przy walce z cellulitem są także regularne masaże i nakładanie specyfików zwalczających cellulit. Przykładem kremu jest krem antycellulitowy Vialise, który stworzony został z naturalnych składników, które pomagają rozbić tłuszcz i poprawiają krążenie.

Jak stosować krem na cellulit? Powinien on być nakładany dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę, a następnie dobrze wmasowany. Pomagać można sobie drewnianymi szczotkami do masowania ud i pośladków, które zamiast włosia mają zaokrąglone, drewniane wypustki. Pośladki i uda powinny być masowane powolnymi, okrężnymi ruchami.

Profesjonalne zabiegi
W walce z cellulitem pomogą także profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych. Wybierać można różne rozwiązania, dostępne są masaże prądem, ręczne, zabiegi z użyciem lasera, ultradźwięków czy próżni. Tak naprawdę to wybór zależy od oczekiwanego efektu, tego jak rozległy jest cellulit oraz zasobności portfela.

Walka z cellulitem jest skuteczna tylko wtedy, kiedy jest regularna. Kiedy “skórka pomarańczowa” nie można osiąść na laurach, bo cellulit może powrócić.

Przeczytaj również: http://redukcjacellulitu.pl/cellulit/cellulit-u-nastolatek/

5/5 - (4 votes)

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Szekspir pisze:

    A mnie zawsze zastanawia jaki jest wpływ soli na cellulit, bo jak zrobili ostatnio testy jedzenia i to wcale nie śmieciowego, to im się okazało, że w każdym jest znacznie więcej soli niż podaje producent, bo to po prostu podkręca smak. I nawet w mięsie było dużo więcej, nie mówiąc już np. o gotowych mieszankach warzywnych. A potem pojawia się nadwaga, cellulit i inne problemy.

  2. Hanka pisze:

    Krem na cellulit jak jest oparty na naturalnych składnikach, to jest najlepszym rozwiązaniem na początek. Bo likwidacja cellulitu nie jest jakimś wielkim wyzwaniem, nic nie trzeba wycinać i robić nie wiadomo jakich operacji. Można się go pozbyć po użyciu dobrego kremu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.