Depilacja laserowa – idealna dla kobiet

Zabieg depilacji laserowej w szczególności przeznaczony jest dla osób, u których tradycyjne sposoby depilacji pozostawiają nieprzyjemne efekty, jak podrażnienia. Zaleca się je więc w przypadku tendencji do wrastania włosków, czy tworzenia stanów zapalnych objawiających się pod postacią grudek i krostek. Niewątpliwą zaletą depilacji laserowej jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Co prawda zabieg ten należy powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej można się ciszyć gładką skóra.

Warto również zaznaczyć, że depilacja laserowa nie tylko usuwa niechciane owłosienie, że również leczy skórę.

Więcej: http://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu

Tak jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, także przy depilacji laserowej konieczne jest spełnienie odpowiednich kryteriów. Tak więc przeciwwskazaniami przystąpienia do zabiegu depilacji laserowej są:

  • opalona skóra;
  • ciąża;
  • nowotwory;
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą wywoływać nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne (leki przeciwdepresyjne, czy antybiotyki stosowane do leczenia trądzika);
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie;
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu (brak lub mała skuteczność depilacji).

Poza wyraźnymi przeciwwskazaniami, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę, istotne jest również odpowiednie przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej. Takie przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego tak ważna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który będzie wykonywał depilację, w celu omówienia z nim szczegółów. Przygotowania zależą głównie od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów, ale są zasady, do których trzeba się dostosować.

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami;
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami;
  • należy zaprzestać jakiejkolwiek depilacji miesiąc przed zabiegiem;
  • dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające i zioła o takim samym działaniu;
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy całkowicie zrezygnować z opalania również na solarium;
  • w przypadku występowania opalenizny wywołanej samoopalaczami, depilacja będzie możliwe dopiero po jej ustąpieniu.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Przed samym zabiegiem pacjent proszony jest o wypełnienie specjalnej ankiety, zawierającej pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób i zażywanych leków. Dopiero wtedy przeprowadzana jest próba laserowa na skórze, w celu sprawdzenia jak skóra reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko przebiegnie bez komplikacji, można przystąpić do zabiegu. Lekarz najczęściej wykorzystuje laser, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym, to ona właśnie pobiera energię jaką wysyła laser. W ten sposób ulega zniszczenia, a wraz z nią cały mieszek.

Warto jednak pamiętać, że zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy. Zazwyczaj konieczne jest kilkakrotne jego powtórzenia, a dzieje się tak ponieważ włosy nie rosną jednocześnie. Na światło lasera reaguje włosy będące w fazie wzrostu, pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki posiadają zbyt mało melaniny, by mogły zareagować na laser. Zabieg depilacji początkowo powtarza się raz na miesiąc w przeciągu pół roku, potem wystarczy raz na rok. Ponadto istotne jest, że niestety prawie nigdy nie udaje się usunąć włosów w 100%. Część z nich stanie się jaśniejsza i cieńsza, a to nie uniemożliwia dalszą depilację laserową.

Czytaj też: Depilacja laserowa w Gdańsku

Pielęgnacja po zabiegu depilacji laserowej

Normą po zabiegu jest pojawienie się podrażnienia i obrzęku okołomieszkowego. Oba te symptomy ustępują po kilku godzinach od zabiegu, choć zdarza się, że trwa to nawet do kilku dni. Ponadto ważne jest by po zabiegu unikać:

  • gorących kąpieli;
  • korzystania z basenu i sauny;
  • podrażniania skóry preparatami zawierającymi w składzie alkohol i spirytus;
  • złuszczania naskórka i peelingu przez około 2 tygodnie od zabiegu;
  • opalania oraz stosowania samoopalaczy do 3 tygodni po zabiegu.
Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *