Zabiegi na uda. Czy to jest na pewno bezpieczne?

Wiele kobiet marzy o pięknych, kształtnych udach. Czasem nie ma innego sposobu na spełnienie tych marzeń niż zabiegi odchudzające na uda, wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jednak jednocześnie pojawiają się wątpliwości, czy to na pewno bezpieczne? Oto kilka faktów, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

1. Pamiętaj, że zanim dojdzie do zabiegu gabinet zbiera jak najbardziej dokładny wywiad. Każdy szanujący się gabinet kosmetyczny starannie zbiera informację od każdego klienta. Jest to koniecznie, ponieważ wszystkie zabiegi na uda, chociaż są opracowane tak, by były całkowicie bezpieczne, mają swoje przeciwwskazania. Przede wszystkim zabiegów nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób chorujących na przykład na cukrzycę, alergię czy choroby skóry. Przy zabiegach wykorzystujących światło warto pamiętać, że nie są one przeznaczone dla osób chorujących na epilepsję. Nie wolno ich również stosować u tych pań, które mają tatuaże. Lista przeciwwskazań w zależności od rodzaju zabiegu jest długa. Warto wykorzystać w całości czas zbierania wywiadu oraz dokładnie wypytać o wszystko pracownika salonu, tak by wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. W razie gdyby nie wszystko było jasne konieczna może być wizyta u lekarza specjalisty. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy zabieg będzie bezpieczny, nigdy się na niego nie decyduj.

Zobacz: Zabiegi wyszczuplajace na uda w wymodelujsylwetke.pl

2. Urządzenia do wyszczuplania ud są opracowane tak, by były w pełni bezpieczne. Urządzenia w salonach kosmetycznych muszą być serwisowane oraz w pełni sprawne. Jeśli cokolwiek budzi wątpliwości klientów, na przykład chociażby stan czystości tych urządzeń, odradzane jest branie udziału w zabiegu. Z reguły jednak każdy szanujący się salon posiada sprzęt sterylnie czysty. Samo działanie sprzętów opiera się na przykład na naturalnych metodach. W przypadku i-Lipo na przykład wykorzystywana jest naturalna reakcja chemiczna. Pod wpływem działania światła tkanka tłuszczowa rozpada się na glicerol i kwasy tłuszczowe, które są zamieniane następnie w energię. W przypadku zabiegu zwanego e-Two wykorzystywana jest podczerwień, naturalny składnik promieni słonecznych.

3. Czas rekonwalescencji jest krótki. O tym, że zabiegi te są, wykonywane w poprawnych warunkach i na zdrowych osobach, całkowicie bezpieczne, dobitnie świadczy fakt, że nie potrzeba okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można już wrócić do domu by odpocząć. Po kilku godzinach od zabiegu nie ma przeszkód by wrócić do swoich obowiązków. Zabiegi wyszczuplające na uda nie powodują uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz też: Cellulit na ramionach – sposoby na cellulit

Jeśli wybierając miejsce na wyszczuplenie ud nie oszczędzasz i jest to miejsce cieszące się zaufaniem, nie ma powodów do obaw. Wielu ludzi chce zaoszczędzić na zabiegach, ponieważ są dość drogie. Z kolei to co tanie najczęściej nie jest tak dobrej jakości, jak w profesjonalnych salonach. Lepiej również nie kierować się wyłącznie opinią w internecie, a zasięgnąć języka u byłych klientów przybytku. Wiadomości w internecie bywają moderowane na wyłącznie pozytywne.

5/5 - (1 Głos)

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Remik pisze:

    Wszystkie zabiegi modelowanie sylwetki są bezpieczne jeśli robi się je w gabinecie kosmetycznym, albo nawet dermatologicznym. Niestety coraz częściej usuwanie cellulitu oferują jakieś podejrzane typki, które mają gabinet i nie wiadomo czym naprawdę się zajmują. Ściana pełna dyplomów i certyfikatów, ale studiów medycznych to nikt nie skończył…

  2. Sztywny pisze:

    Najważniejsze, że po takim zabiegu np. jak się usuwa cellulit, to szybko wraca się do zdrowia i nie jest potrzebna jakaś długa rekonwalescencja jak po dużej operacji. To znakomicie wpływa na to, że szybko wraca się do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *