Laser do depilacji – Vectus, czy Light Sheer? Który lepszy?

Wiele osób wybierających się na depilacje laserowa nie ma pojęcia o tym, które urządzenie jest lepsze i zapewni im większy komfort podczas zabiegu. Brak profesjonalnej wiedzy i oceny jakości powoduje przypadkowe wybory. Warto jednak dokonać świadomej decyzji. W poniższym artykule porównane zostaną dwa lasery do depilacji: laser Vectus i Light Sheer. Zapoznanie się z nimi jest niezbędne podczas podejmowania decyzji dotyczącej depilacji laserowej.

Oba urządzenia wyprodukowała firma Palomar Medical Technologies. Posiadają one najwyższe standardy jakości, a ich celem jest trwała depilacja owłosienia. Laser Vectus jest nowocześniejszą i jednocześnie doskonalszą wersją pierwotnego lasera Light Sheer, który powstał 5 lat wcześniej niż jego następca. Co więc różni omawiane dwa modele?

Bezpieczeństwo i skuteczność

Laserowa depilacja urządzeniem Vectus zapewnia większą skuteczność i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Umożliwia to nowoczesny czytnik Skintel, który odpowiada za pomiar poziomu melaniny w skórze. Zczytywane dane przekazywane są do lasera dobierającego parametry do niepowtarzalnych, indywidualnych cech skóry pacjenta, tak aby  zapewnić mu bezpieczną i jednocześnie maksymalną moc wykonywanego zabiegu. Wyklucza to ewentualne pomyłki. Z kolei depilacja laserowa Light Sheer polega na tym, że parametry ustawiane są przez kosmetologa na podstawie obejrzenia przez niego skóry, co może wiązać się z mniejszą dokładnością. Zbyt duża moc urządzenia może generować oparzenia po depilacji laserowej. Ustawienie zbyt małej mocy obniża z kolei skuteczność zabiegu. Depilacja laserowa przy wykorzystaniu lasera Vectus zmniejsza skutki uboczne. Jej większa efektywność związana jest z rozłożeniem diod w głowicy zapewniającym większą dokładność podczas usuwania włosów z powierzchni skóry.

Komfort i szybkość

Rozważając usuwanie włosów laserem warto wspomnieć również o tym, że depilacja laserowa Vectus trwa znacznie krócej niż przy użyciu jej poprzednika – w tym temacie więcej info. tutaj: https://depilacjavectus.pl/. Krótszy czas trwania zabiegu wiąże się z 3 trybami pracy głowicy. Większy komfort wiąże się z kolei z faktem, że system Advanced Contact Cooling chłodzi ciało pacjenta nie tylko przed i po strzale wykonanym przez urządzenie, ale także w czasie występowania impulsu. Dzięki temu ból odczuwany przez klientów jest znacznie mniejszy lub nie ma go wcale.

Depilacja laserowa koszt

Wielu pacjentów, którzy wpisali do wyszukiwarki internetowej słowa depilacja laserowa cena ma świadomość tego, że koszt zabiegów zależy od miejsc na naszym ciele, które chcemy pozbawić owłosienia. Najwięcej kosztuje usuwanie owłosienia laserem w okolicach nóg. Depilacja nowocześniejszym urządzeniem Vectus jest zdecydowanie droższa niż jego poprzednikiem. Większa cena to efekt tego, że laser Vectus zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo pacjentom. Ceny zabiegów mieszczą się w granicach 150-1000 złotych. Więcej szczegółów odnośnie kosztów można dowiedzieć się po wpisaniu w gogle fraz laserowa depilacja cena.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Dzień przed zabiegiem dobrze jest ogolić włosy i posmarować się kremem w miejscu usuwania włosów laserem. Delikatne odrosty powstające w nocy zwiększają skuteczność działania zabiegu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy depilacja laserowa boli. Opinie pacjentów są podzielone w tej kwestii. Zależy to od indywidualnych właściwości danego człowieka i progu odczuwanego przez niego bólu. Większość pacjentów deklaruje, że podczas zabiegu czuła delikatne ukłucie podobne do wyrywania włosów na brwiach. Dokładne posmarowanie miejsc, na których zamieramy usunąć owłosienie zdecydowanie zmniejsza ryzyko występowania bólu podczas zabiegu. Aby dokładniej poznać stanowisko osób w tej kwestii wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową słowa depilacja laserowa opinie.

Depilacja laserowa ile zabiegów najlepiej wykonać?

Do całkowitej eliminacji włosów z powierzchni skóry potrzeba zazwyczaj od 3 do 5 zabiegów. Ponieważ włosy nie rosną równocześnie, zabiegi najlepiej wykonywać w odstępie od 4 do 12 tygodni. Tylko tak zaplanowana seria depilacji gwarantuje usunięcie wszystkich włosów.

Depilacja laserowa skutki uboczne

Bardzo mały odsetek pacjentów doświadcza skutków ubocznych po zabiegu. Można do nich zaliczyć zaczerwienie skóry, czerwone punkciki w okolicy mieszków włosowych i przebarwienia. Omawiane skutki uboczne występują bardzo rzadko i zazwyczaj są to przejściowe objawy, które znikają samoistnie.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

Może Ci się również spodoba

9 komentarzy

 1. Bogna pisze:

  No właśnie chcę się wybrać na ten zabieg Vectusem, bo zapowiada się bardzo fajnie i efektownie. Wcześniej miałam wątpliwości, ale ten Vectus to chyba jakiś ideał, nie boli, zabiegów jest mało, nie jest drogi… 😛

 2. Violet pisze:

  Byłam w Gdańsku na tym zabiegu – polecam wszystkim nie ma sie ciego bac nie zajelo to wiecej niz 20 minyut (bylam na pachach) i nawet nic nie poczułam!!!!!!!!!

 3. Gabrysia pisze:

  Kurcze szok że sa juz takie czytniki
  zawsze sie balam laserem depilowac ale teraz skoro to juz prawie bezbolesne to chyba sie skusze i ja 🙂

 4. Nefretete pisze:

  Świetne jest to, że przy laserze Vectus praktycznie nie ma mowy o skutkach ubocznych. To jest naprawdę duże udogodnienie. Kiedyś byłam na zabiegu laserem Light Sheer – nie polecam, bo po 3 zabiegach usunięto mi naprawdę mały odsetek włosków ;( i do tego zostały mi takie czerwone krostki/wysypka

 5. Anka88 pisze:

  Ciekawe jest to, że laser Vectus został stworzony na Harvardzie 😉 także to musi być dobra i skuteczna metoda!

 6. Benia pisze:

  A, czyli przed takim zabiegiem najlepiej jest ogolić te miejsce, na których będzie „działał” laser?

 7. Eliza pisze:

  Jeśli miałabym wybierać, który lepszy to oczywiście, że Vectus. Light Sheer był kiedyś bardzo chwalonym laserem, ale teraz już inne urządzenia go wyprzedziły i po latach wychodzi na to, że wcale nie był taki doskonały a niósł za sobą jakieś zagrożenia

 8. Mela pisze:

  Chodzenie na takie zabiegi to sama przyjemność 😀

 9. Kalia pisze:

  Benia, no tak, tak jak w artykule – na dzień przed najlepiej pozbyć się włosków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 + = 31