Manicure biologiczny czy klasyczny?

Panie pragnące mieć piękne, zdrowe dłonie mają naprawdę wiele możliwości skorzystania z różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych. Tak bogata oferta może powodować wręcz pewne zdezorientowanie, trudno bowiem czasami zdecydować jednoznacznie, czy lepszy będzie manicure klasyczny, czy też coraz bardziej ostatnio popularny manicure biologiczny. Oczywiście, nie ma jednej dobrej odpowiedzi i wszystko zależy od indywidualnych preferencji klientki, jednak dobrze jest poznać dokładnie różnice między tymi dwoma zabiegami, aby z czystym sumieniem móc jednoznacznie opowiedzieć się za jedną z opcji.

Manicure – piękne paznokcie

Manicure klasyczny jest znany już od wielu lat. Metoda ta jest bardzo popularna, ponieważ nie wymaga profesjonalnego sprzętu, takiego jak lampa ledowa czy lakiery żelowe, a pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami przez długie tygodnie. Cały zabieg rozpoczyna się od piłowania płytki, tak, by uzyskać wymarzony kształt paznokci. Następnie, kiedy pozbawione lakieru paznokcie naturalne, uzyskały już pożądany kształt, należy na kilka minut włożyć całą dłoń do wody wymieszanej z oliwką, aby zmiękczyć skórki. Potem można przystąpić do usuwania skórek za pomocą metalowych cążek.

Potrzebujesz zabiegu na ciało i twarz? Przyjdź do salonu kosmetycznego w Gdyni na darmowe konsultacje!

Jeśli nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować, nie musisz się zastanawiać dłużej – specjaliści kosmetolodzy z Gdyni doradzą w wyborze. Konsultacje są bezpłatne!

 

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Manicure klasyczny i biologiczny – który wybrać?

Przedstawiona powyżej metoda ma jednak coraz więcej przeciwników. Niektórzy twierdzą, że metalowe cążki uszkadzają naskórek i prowadzą do powstawania nieestetycznych zadziorów wokół palców. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto więc skorzystać ze świetnej metody, jaką jest manicure biologiczny, zwany również bezcążkowym. Cała procedura i efekty wyglądają z grubsza tak samo, jednak w czasie wykonywania manicure’u biologicznego, zamiast używania metalowych cążek i nożyczek, wykorzystuje się drewniane patyczki czy tez pilniki wykonane z naturalnych, bardziej przyjaznych skórze materiałów. Aby wykonać ten zabieg, nie trzeba wcale iść do kosmetyczki – można wykonać go w domu.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Gabri pisze:

    A gdzie można kupić zestaw do manicure biologicznego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + = 17