Przyczyny trądziku różowatego

Trądzik różowaty dotyka połowy społeczeństwa. Zazwyczaj ze schorzeniem tym zmagają się kobiety, aczkolwiek jeżeli problem ten dotyka również mężczyzn, to przechodzą oni ten okres dość drastycznie. Otóż zaczerwienienia na twarzy spowodowane trądzikiem różowatym pojawiają się u osób w różnym przedziale wiekowym. Zarówno w okresie dojrzewania, jak i w okresie menopauzy. Czerwone plamki na twarzy wymagają specjalnej pielęgnacji, jeżeli domowe sposoby nie pomagają, to należy wykonać zabieg laseroterapii.

Trądzik różowaty kosmetyki

Używane kosmetyki do makijażu twarzy powinny być w stu procentach mineralne, nie zawierające żadnych związków chemicznych. Gdyż skóra będzie nas piekła, a stadium chorobowe będzie się powiększało. Natomiast jeżeli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji twarzy to najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie szarego mydła oraz maści przeznaczonych do trądziku różowatego. Ważne jest, aby unikać dużej ilości kosmetyków.

Trądzik różowaty przyczyny

Do przyczyn wystąpienia trądziku różowatego zaliczamy:

– promieniowanie UV

– wysoką temperaturę

– spożywanie dużych ilości alkoholu

– roztocza

– stres

– nieodpowiednie kosmetyki

– silne detergenty

– czynniki na podłożu genetycznym

Trądzik różowaty leczenie domowe

Z trądzikiem różowatym możemy sobie poradzić także w zaciszu własnego domu. Wszystko zależy od stadium zaawansowania tej choroby. Aczkolwiek jeżeli krost i zaczerwienień nie mamy bardzo dużo, możemy uporać się z tym problemem bez korzystania z laseroterapii.

Otóż zmieszane płatki owsiane z wodą, które stworzą maskę należy nałożyć na twarz. Maskę taką należy pozostawić na skórze twarzy na około trzydzieści minut. Po tym czasie należy ją spłukać. Płatki owsiane działają przeciwzapalnie. Z kolei zastosowanie lukrecji pomaga zniwelować powstały rumień oraz wspomaga tworzenie zdrowych komórek skóry. Natomiast olejek lawendowy antyseptycznie oraz przeciwzapalnie. Należy nasączyć nim wacik kosmetyczny i delikatnie przecierać nim twarz. Powtórzenia takie należy wykonywać dwa razy w ciągu dnia.

Trądzik różowaty leczenie laserem

Laseroterapia jest jedną z najpopularniejszych metod w leczeniu trądziku różowatego. Wiązka lasera podgrzewa naczynko, powodując jego obkurczenie i zamknięcie. W ten sposób zabieg niweluje na główną przyczynę występowania trądziku różowatego.

 

Rate this post

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. lim0nka pisze:

  u mnie stan skóry znacznie się poprawił odkąd zdecydowałam się na zabieg w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Mają tam bardzo dużo zabiegów na trądzik różowaty. Placówkę poleciła mi koleżanka, która usuwała tam sobie rozstępy. Początkowo byłam sceptycznie do tego nastawiona i dodatkowo nie wiedziałam na jaki dokładnie zabieg mam się zapisać. Na szczęście klinika oferowała darmowe konsultacje i specjalista zlecił mi wykonanie zabiegów za pomocą lasera Quadrastar Pro Yellow. Po wykonaniu całej serii zabiegów ( dokłanie 5 ) nie mogłam uwierzyć, że osiągnę aż tak dobre efekty. Skóra stała się gładsza i już nie jest taka zaczerwieniona, trądzik całkowicie nie zniknął, ale zabieg naprawdę potrafi zdziałać cuda. Teraz stosuję pielęgnację kremami i moja skóra naprawdę odżyła. Polecam wam wszystkim. Jest to idealne rozwiązanie na trądzik różowaty.

  • LupkA213 pisze:

   Słyszałam kiedyś o tym laserze Quadrastar. Ma bardzo pozytywne opinie. Z tego co widzę to jest dosyć uniwersalnym urządzeniem, ponieważ wykonywane są nim różne zabiegi. Widać, że radzi sobie bardzo dobrze:). Muszę sama kiedyś spróbować takiego zbiegu.

 2. 1wixala pisze:

  Tak to jest z tym nieszczęsnym trądzikiem różowatym, każdemu pomaga co innego. Myślę, że najlepszą opcją jest wizyta u dermatologa i on będzie wiedział jak nikt co zrobić z danym przypadkiem:). Pewnie przepisze antybiotyki i jakieś maści, ale lepsze takie podejście do sprawy niż eksperymentowanie samemu.

 3. Magdalena12333 pisze:

  Polecam zabiegi laserowe na trądzik różowaty. Odkąd zaczęłam chodzić na terapie to z moją cerą jest znacznie lepiej. Jest to mega ulga dla organizmu jak ten syf zejdzie z twarzy. Tera jestem pewnie siebie i nie wstydzę się już swojego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *