Co to jest cytomegalia?

Cytomegalia dotyka współcześnie wiele osób. Jest to choroba wirusowa, która na pozór nie jest zbyt groźna, ale może stać się groźna zwłaszcza dla kobiet znajdujących się w ciąży. Wirusa nie da się do końca wyeliminować, jednak da się znacząco złagodzić jego działanie na szkodę ludzkiego organizmu. Często jednak zdarza się tak, że z wirusem trzeba żyć do końca życia, ale pozostaje on w organizmie uśpiony, dlatego też nikomu nie będzie zbytnio zagrażał. Jest to szczególnie groźna choroba dla wszystkich osób, które mają znacząco obniżoną odporność, a tak dzieje się, gdy kobieta jest w ciąży, dlatego też wirus może wtedy zaatakować rozwijający się płód, więc kobiety muszą być pod stałą opieką specjalistów, aby wszystko było w jak najlepszym porządku.

Zarażenie wirusem cytomegalii

test na cytomegalie - drwenerolog.plZarazić się wirusem cytomegalii można na kilka sposobów. Przede wszystkim jest to zakażenie wrodzone, a więc płód zakażony zostaje przez matkę podczas rozwoju i nie da się z tym absolutnie nic zrobić. Może tak się stać również w trakcie porodu, dlatego też tak ważne jest stałe monitorowanie płodu, dzięki czemu można rzetelnie stwierdzić, czy rozwija się on prawidłowo, czy też dzieje się z nim coś niedobrego. Drugi sposób to zakażenie nabyte, oczywiście mowa tutaj o kontaktach seksualnych z zakażoną osobą, taki wirus znajduje się przede wszystkim w ślinie oraz spermie, ale też we krwi.

Dbanie o siebie

Przed wirusem można zabezpieczyć się na wiele sposobów. Przede wszystkim należy dbać o własne zdrowie, ale też o higienę osobistą, która jest tak ważna dla każdego człowieka. Kluczem do sukcesu jest także dbałość o umiejętne dobieranie partnerów seksualnych, których nie powinno być zbyt dużo, ale też nie powinni być oni przypadkowi, o czym należy pamiętać na każdym kroku. Warto mieć na uwadze również to, że wirus może rozprzestrzeniać się w dużych skupiskach ludzi, dlatego warto ich unikać zwłaszcza wtedy, gdy kobieta znajduje się w ciąży. Prowadzenie odpowiedniego trybu życia zapewni jednak zainteresowanym spodziewane efekty, dlatego też wtedy nie trzeba będzie obawiać się o zakażenie takim wirusem. W razie potrzeby można jednak wykonać specjalne testy, dzięki którym będzie się miało stuprocentową pewność.

Przeczytaj więcej na temat cytomegalii na http://cytomegalia.org.pl/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + = 20