Jak parzyć czarnuszkę?

Czarnuszka jest stosowana coraz chętniej przez osoby cierpiące na różne dolegliwości. Zioło to znajduje zastosowanie w takich przypadkach jak słaba odporność organizmu czy atopowe zapalenie skóry. Warto jest o tym pamiętać i stosować czarnuszkę na co dzień, szczególnie w przypadku pojawienia się objawów chorobowych (bardzo często dotykana jest chorobami wątroba). W jaki sposób działa czarnuszka i jak spożywać czarnuszkę siewną?

Czarnuszkę parzy się podobnie jak inne zioła. Najczęściej do tego celu stosuje się mielone nasiona tej rośliny. Wystarczy łyżkę nasion zalać szklanką wrzątku i odczekać przynajmniej dwadzieścia minut. Wystudzony napar można pić trzy razy dziennie, nie należy jednak w tym czasie przekraczać jednej szklanki tego napoju. Zazwyczaj zaleca się stosowanie czarnuszki codziennie, jeśli jest taka potrzeba, dobrze jest jednak robić krótkie przerwy od jej zażywania. Wygodniejszym dla niektórych osób sposobem zażywania czarnuszki jest po prostu dodawanie jej do potraw jako przyprawy. Niektórzy zastępują czarnym kminem, bo tak inaczej nazywa się czarnuszka, czarny pieprz. Tego typu leki ziołowe na wątrobę skutecznie wpływają na regenerację.

Co warto wiedzieć o czarnuszce? Wzmacnia ona działanie wszystkich organów w organizmie. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, jednak w przypadku, gdy chce się je uzupełnić najlepiej jest wykorzystać do tego celu olej z tej rośliny tłoczony na zimno. W ten sposób ma się pewność, że te substancje nie utleniły się. Kwasy tłuszczowe zawarte w czarnuszce mogą chronić układ nerwowy. Dlatego wiele osób zażywa ją profilaktycznie między innymi przeciwko chorobie Alzheimera.

Czarnuszka ma również dobroczynne działanie na wątrobę. Ten narząd samodzielnie się regeneruje, jednak w przypadku nagromadzenia toksycznych substancji może mieć z tym problem. Dlatego też warto jest zastosować czarnuszkę, by przyśpieszyć usuwanie tego typu niebezpiecznych składników z organizmu. Aby lepiej wspomóc działanie wątroby dobrze jest zastosować mieszankę ziół. Takim preparatem jest Hepa Vitale. Znaleźć tam można nie tylko czarnuszkę, ale również takie zioła jak ostropest plamisty oraz babkę płesznik.

3/5 - (1 Głos)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *