Jak usunąć prosaki z naszej twarzy?

Prosaki są drobnymi, nieestetycznie wyglądającymi nierównościami na naszej skórze. U podstawy ich powstawania leży niedrożność przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych. Konsekwencją tego stanu jest gromadzenie się sebum w postaci cyst lokalizujących się w naszym naskórku. Klinicznie objawia się to właśnie jako prosaki pod oczami, prosaki na ustach czy prosaki na twarzy.

Jak usunąć prosaki? – Co zrobić, gdy zawodzą domowe metody?

Usuwanie prosaków nie jest zadaniem prostym. Początkowo często w walce z nimi próbujemy różnych domowych metod, polecanych przez rodzinę czy znajomych. Co zrobić w sytuacji, gdy sposoby te zawodzą? Jak usunąć prosaki profesjonalnie? Odpowiedź jest prosta, pomocą służą nam gabinety medycyny estetycznej. W ich ofercie możemy znaleźć kilka profesjonalnych i bardzo skutecznych zabiegów pomagających pozbyć się nam naszego problemu. Spośród nich, najpopularniejsze zabiegi to:

  • Mikrodermabrazja diamentowa.
  • Peelingi chemiczne.
  • Metody mechanicznego usuwania prosaków.

Prosaki na ustach oraz prosaki pod oczami – zabieg mikrodermabrazji.

Jak wcześniej wspominaliśmy, prosaki lokalizują się w naszym naskórku. Prostą i skuteczną metodą ich usunięcia jest pozbycie się wierzchniej, martwej warstwy naszej skóry razem z zalegającymi w niej zmianami. W skrócie tak przedstawia się idea działania mikrodermabrazji. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, a efekt jego działania jest widoczny zaraz po zejściu z fotela. O zabiegach na prosaki możesz również przeczytać na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Prosaki na twarzy – peelingi chemiczne.

Idea zabiegu jest podobna jak w przypadku mikrodermabrazji. Tutaj również pozbywamy się naskórka razem z prosakami. Różnica polega na wykorzystaniu zamiast specjalnej głowicy, kwasów organicznych. Metoda charakteryzuje się większą delikatnością od poprzedniej. Skuteczność i bezpieczeństwo jest na tym samym, wysokim poziomie.

Usuwanie prosaków przetrwałych – co zrobić, gdy prosaki na naszej twarzy występują od lat?

Przedstawione wyżej metody są dedykowane do zmian świeżych. W przypadku tych starych bardziej skuteczne może okazać się ich mechaniczne usuwanie. Zabieg polega na delikatnym nacięciu skóry w miejscu występowania prosaka i pozbyciu się jego zawartości. Metoda jest bezbolesna i w pełni skuteczna.

 

 

Artykuł przy współpracy z serwisem medicorium.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 49 = 53