Podwójny podbródek – problem, który dotyka osoby w każdym wieku

Problemy związane z wyglądem twarzy oraz jej okolic potrafią bardzo silnie oddziaływać na samopoczucie. Jedną z najpowszechniej występujących wad tego obszaru jest tak zwany drugi podbródek. Dotyka on osoby w różnym wieku oraz bez względu na płeć. Podwójny podbródek powstaje na skutek osłabienia włókien kolagenowych w skórze, co prowadzi do utraty jej elastyczności oraz charakterystycznego zwisania pod brodą.

Drugi podbródek u szczupłej osoby to nic nadzwyczajnego. Przyjęło się uważać, że jest to przypadłość jedynie osób z znaczna nadwagą. Owszem, nadmiar tkanki tłuszczowej jeszcze bardziej podkreśla i pogłębia ten niekorzystny efekt. Nie jest to jednak jedyny powód powstawania drugiego podbródka, dotyka on też osoby szczupłe.

Przeczytaj jak skutecznie zlikwidować drugi podbródek – http://drkozicka.pl/arts/drugi-podbrodek/

Jak zlikwidować drugi podbródek ?

Pacjenci z drugim podbródkiem są dość częstymi gośćmi w klinikach medycyny estetycznej. Problem luźnej skóry na brodzie daje się we znaki szczególnie płci pięknej. Pięknie zarysowana linia szczęki, a co za tym idzie młody i atrakcyjny wygląd twarzy to w końcu marzenie każdej kobiety bez względu na wiek.

Zabiegi na drugi podbródek

Każdy kto ma ten problem, nie raz zastanawiał się jak się pozbyć drugiego podbródka. Kliniki medycyny estetycznej doskonale zdają sobie z tego sprawę, oferują więc szereg zabiegów, których celem jest likwidacja drugiego podbródka.

dziewczyna trzyma się za podbródek

Drugi podbródek to przypadłość, której nie da się ostatecznie i trwałe usunąć domowymi sposobami. Ćwiczenia wykonywane w domu są w stanie jedynie zapobiegać pojawieniu się drugiego podbródka, nie są natomiast w stanie zniwelować już istniejącego, ponieważ naciągnięta skóra oraz zbędna tkanka tłuszczowa nie poddadzą się takiej terapii. Istnieje wiele rodzajów urządzeń, których działanie pozwala wymodelować okolice podbródka. Opisane niżej urządzenia działają w sposób nieinwazyjny. Pozwalają zredukować zbędna tkankę tłuszczową tych rejonów, działają pobudzająco na komórki produkujące kolagen oraz poprawiają jędrność i napięcie skóry.

Do najskuteczniejszych w likwidacji drugiego podbródka urządzeń należą:

 • Pollogen Legend – Maximus
 • Ultraformer III HIFU
 • Venus Legacy
 • Monolit
 • Karboksyterapia Reology 2
 • Icoone

Konsultacja oraz badanie kondycji skóry przed podjęciem decyzji, którą metodę wybrać to kluczowy element decydujący o efektach leczenia. Nie czekaj aż problem drugiego podbródka jeszcze bardziej się pogłębi, już dziś umów się na konsultację z specjalistą medycyny estetycznej.

5/5 - (2 Głosy)

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. xamanta pisze:

  To istnieją nieinwazyjne zabiegi na podwójny podbródek?! Jestem w szoku. Zawsze kojarzyłam to z skalpelem.

 2. meska pisze:

  A to nie lepiej używać jakiś kremów na drugi podbródek? Po co tracić pieniądze na taki zabieg?

  • kavai77 pisze:

   Ha! Dobre sobie! Niestety, ale nie jest tak kolorowo. Te kremy nijak się mają do zabiegów na usuwanie podwójnego podbródka. Żadne kremy ani ćwiczenia nie przynoszą takich rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *