Jak pozbyć się pryszczy?

Pryszcze pojawiają się na twarzy zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie i zdecydowana większość osób decyduje się na ich wyciśnięcie, co jednak nie jest najlepszą decyzją, ponieważ wskutek takiego zabiegu na twarzy mogą pojawić się szpecące blizny a bakterie, które w tym czasie zdążyły już opanować całą twarz, zaczynają siać na niej całkowite spustoszenie. W takim przypadku wyciskanie nie jest w ogóle wskazane, a dużo lepsze efekty przyniesie zastosowanie odpowiednich preparatów tj. krem na pryszcze. Jednak jak się pozbyć pryszczy?

Punktowe preparaty

Gdy na kilka dni przed ważnym wydarzeniem na twarzy pojawi się pryszcz, najlepiej pozbyć się go stosując odpowiednio dobrany preparat punktowy, który w dosyć szybki czasie pomoże pozbyć się niechcianego pryszcza. Takie punktowe preparaty najczęściej zawierają w swoim składzie kwas salicylowy lub olejek z drzewa herbacianego, które powodują, iż pryszcze w mgnieniu oka wchłaniają się w skórę. Oprócz tego możesz wybrać wybrać dobry krem na trądzik.

Pasta z kurkumy

Bardzo dobrym i co najważniejsze naturalnym produktem na walkę z niedoskonałościami skórnymi jest pasta cynamonowa, którą można w bardzo prosty sposób przygotować w domowym zaciszu. Wystarczy w tym celu niewielką ilość kurkumy zmieszać z odrobiną wody, po czym tak przygotowaną pastę należy zaaplikować na zmianę trądzikową. Po kilku minutach pastę należy zmyć bardzo dobrze wodą, jednak można ją również pozostawić na twarzy na całą noc, dzięki czemu jej działanie będzie znacznie lepsze.

Dobry krem

Wspomniane powyżej produkty pomagają pozbyć się pojedynczych zmian trądzikowych, które nagle i dosyć niespodziewanie pojawiają się na skórze, jednak warto postarać się o to, aby raz na zawsze pozbyć się skórnych niedoskonałości. Inwestycja w krem do cery mieszanej będzie bardzo opłacalna. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się kremy, które z uwagi na swój bogaty skład pomogą zmniejszyć stan zapalny. Z pewnością wartym uwagi jest krem Sevolium, który pomaga dogłębnie oczyścić skórę, a także ją zregenerować, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, iż reguluje on pracę gruczołów łojowych, które wytwarzając mniejsze ilości sebum, skutecznie pomaga pozbyć się pryszczy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 79 = 82