Podstawowe informacje i manicure hybrydowym

Co to jest manicure hybrydowy?

Trend na manicure hybrydowy utrzymuje się w Polsce już od kilku lat. Jest to metoda zdobienia paznokci, która swoją rosnącą popularność zawdzięcza wysokiej trwałości hybryd. Paznokcie hybrydowe zupełnie inaczej zachowują się niż pomalowane tradycyjnym lakierem, gdyż nie odpryskują, a jeśli są dobrze wykonane to utrzymują się aż do czasu, gdy zechcemy je zdjąć z paznokci. Dlatego właśnie stanowią dobrą alternatywę dla kobiet, które lubią mieć zadbane dłonie, ale nie mają czasu na ciągłe poprawianie lakieru. Hybrydowy manicure utwardza się w lampach UV lub UV/LED, dzięki czemu nie trzeba czekać aż samoistnie wyschną.

Możesz odwiedzić salon

Nie musisz samodzielnie wykonywać manicure’u – zwłaszcza, jeżeli wiesz, że umiesz tego zrobić. Możesz wybrać kosmetyczkę, która zrobi to bezpiecznie i dokładnie, by efekt był piękny i trwały.

Jeśli potrzebujesz porady w kwestii wyboru zabiegu na ciało lub twarz, udaj się do salonu kosmetycznego do Gdyni. Darmowe konsultacje ze specjalistami i nowoczesne zabiegi czekają!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Minusy manicure’u hybrydowego

Zanim zdecydujemy się na nałożenie lakieru hybrydowego na nasze paznokcie powinniśmy wiedzieć, jak wygląda ściąganie hybryd. Ściągając lakier najpierw należy spiłować pilnikiem wierzchnią warstwę lakieru, następnie odmoczyć paznokcie w acetonie przez około 30 min i pozostały lakier zeskrobać drewnianym kopytkiem. W związku z tym, wiele kobiet martwi się, czy hybryda niszczy paznokcie. Żeby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia zaleca się robienie 2-3 miesięcznych przerw w momencie, gdy hybrydę nosimy na co dzień. Drugim minusem hybryd jest to ile kosztuje manicure hybrydowy, w salonie zabieg manicure’u hybrydowego kosztuje w granicach 70 złotych, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zakup sprzętu i robienie hybryd w domowych warunkach.

Manicure hybrydowy krok po kroku

 1. Opiłowanie paznokci i odsunięcie lub wycięcia skórek cążkami.
 2. Zmatowienie płytki paznokcia blokiem polerskim i przetarcie jej odtłuszczaczem (np. acetonem).
 3. Nałożenie cienkiej warstwy bazy i utwardzenie jej w lampie UV lub UV/LED. Na utwardzoną bazę należy nałożyć cienką warstwę właściwego lakieru i ponownie utwardzić.
 4. Lakier zabezpieczyć topem, który wzmocni efekt błyszczących paznokci i przedłuży trwałość lakieru.
 5. Utwardzony top przemyć cleanerem.

 

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. aleksandra pisze:

  Przydatne informacje. Ja od lat robie manicure hybrydowy u kosmetyczki. Paznokcie po zabiegu wyglądają bardzo estetycznie, polecam 🙂

 2. Lora pisze:

  Staram się mieć przerwę miesięczną między kolejnymi hybrydami. Dzięki temu wiem, że moje paznokcie zdążą się odbudować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 − 61 =