Wypełnianie zmarszczek – kiedy się na nie zdecydować?

Wypełnianie zmarszczek to jeden z zabiegów, które oferuje nam medycyna estetyczna. Od lat cieszy się on niesłabnącą popularnością, a najchętniej korzystają z niego osoby, które ukończyły już trzydziesty rok życia. Niewątpliwym tego powodem jest fakt, że to właśnie wtedy na naszej skórze pojawiają się zauważalne oznaki upływu czasu, a więc zmarszczki czy zmiana owalu twarzy spowodowana utratą jędrności skóry. Cera wygląda na zmęczoną i pozbawioną blasku. A z takimi objawami nie da się już wygrać jedynie dzięki domowym sposobom. Dlatego z pomocą przychodzą nam nowoczesne i profesjonalne rozwiązania. I tak na przykład wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym sprawi, że będziemy wyglądać na bardziej wypoczęte i zdecydowanie młodsze. Czy takie rezultaty wspomnianego zabiegu nie są kuszące?

Botoks na twarzWypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, czy to tych, które pojawiły się na czole czy w okolicach oczu (czyli tak zwane kurze łapki), czy w jakimkolwiek innym miejscu na naszej twarzy, sprawi, że poczujemy się ze sobą lepiej i bardziej atrakcyjnie. Pomoże ujędrnić skórę i dodatkowo ją nawilżyć. A co ważniejsze, metoda, o której mowa, jest całkowicie bezpieczna, a sam zabieg przebiega sprawnie i szybko. Już po kilkudziesięciu minutach pacjentka może opuścić gabinet i cieszyć się efektami. I choć na początku twarz może wydawać się nieco opuchnięta i zaczerwieniona, to niedogodności te szybko mijają. Z tych powodów warto, aby z zabiegu skorzystała każda z pacjentek, które dostrzegają już u siebie efekty starzenia i pragną zredukować je w widoczny sposób.

Kwas hialuronowy – co to takiego?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry każdego z nas. To dzięki niemu jest ona napięta, nawilżona i jędrna. Niestety, z biegiem czasu jego ilość zauważalnie się zmniejsza, a to prowadzi do widocznych zmian. Cera staje się bardziej wiotka, a z upływem lat pokrywa się coraz liczniejszymi i głębszymi zmarszczkami. Na szczęście jest na to sposób, ponieważ kwas hialuronowy można podawać w zastrzyku. I tak na przykład wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym sprawi, że zostaną one wyraźnie zredukowane, a my będziemy wyglądać młodziej. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym pozwala, bowiem, uzupełnić braki tego składnika i wypełnić wolne przestrzenie napinając skórę. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym zalecane jest więc już wtedy, kiedy zauważamy, że owal naszej twarzy uległ zmianie, a cera straciła jędrność.

Kwas hialuronowy czy botoks?

O to, czy bardziej będzie dla nas korzystne wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy wypełnianie zmarszczek botoksem, najlepiej zapytać specjalistę, ponieważ on dobierze zabieg do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Należy jednak nadmienić, że botoks na zmarszczki to również skuteczny zabieg, na który warto zwrócić uwagę.

O zabiegu – wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg polegający na wprowadzeniu preparatu do skóry pacjenta przy pomocy strzykawki. Zawsze powinien być wykonywany przez specjalistę. Kwas hialuronowy na zmarszczki stanowi bezpieczną metodę poprawy wyglądu skóry. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym powoduje jednak delikatne podrażnienie skóry. Dlatego tuż po zabiegu warto zrezygnować z wystawiania cery na działanie promieni słonecznych. Należy ograniczyć również wysiłek fizyczny.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wymaga też od pacjenta odpowiedniego przygotowania. Na dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest zrezygnowanie z zażywania leków, których skutkiem jest rozrzedzenie krwi.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.